Rákosníček ...a hvězdy (v planetáriu)

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Nalézáme se v městě Teplice. Kromě jiného je zde i planetárium, které vám chci přiblížit. To se nalézá v městské části Trnovany. Je to krajní část ze směru od Ústí či Děčína. Přijedeme-li po Masarykově třídě, dáme se vlevo Gagarinovou ulicí, rovně přejedeme do Trnovanské. Na parkovišti necháme auto. (z Masarykové třídy, je to lehce přes 1km.) Projdeme do Koperníkovi ulice, kde v areálu školy nalezneme i planetárium. Vodítkem může být i velké dětské hřiště, v těsné blízkosti školy.

Za čím jedeme?

Planetárium nabízí ve středu a neděli zábavně naučné pořady. Je to pro děti krásný zážitek, uvelebit se v položeném měkkém křesle a nechat se obestoupit hvězdami. Těm předcházeli tři "večerníčci" o Rákosníčkovi. Program se samozřejmě mění a tak zde naleznete a shlédnete určitě plno jiných "pořadů". Stojí to určitě za to. Neteř i synovec si to náramně užili a určitě se sem budou rádi vracet.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Start naší cesty byl v blízkém Ústí. Jako už mnohokrát, musím vás zas odkázat na vlastní iniciativu, v hledání jídelního zařízení. Ale jistě se něco najde.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Musím říci, že jsem už v planetáriu kdysi dávno byl. A pamatuji se jen na pěkný pocit. Toto Teplické je sice menší, ale když se na "obloze" objevily hvězdy, bylo to i tak nádherné.

Ostatní informace

Myslím, že vstup je symbolický. Mám za to že 10,- a 5,- Kč. Je zde možno získat i upomínkové předměty. Návštěvní doba je ve středu a neděli od 14 hodin.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice v Čechách
(vzdálenost od místa: 1.39 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rákosníček ...a hvězdy (v planetáriu)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace