Produkční zahrady Pražského hradu

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Do Produkčních zahrad Pražského Hradu. Tyto zahrady jsou přísně střeženy. Navštívili jsme je o zářijovém víkendu, kdy byly zpřístupněny teprve podruhé v historii. Pokud bude v dalších měsících či letech znovu taková příležitost, nenechte si ji ujít.

Za čím jedeme?

lupa

V produkčních zahradách nás nejprve přivítala průvodkyně, která nám řekla co všechno je zde k vidění a poté už jsme pokračovali podle vyznačené trasy. Je zde ovocný sad, včelín, záhony s květinami, ale také záhony ze zeleninou a hlavně také skleníky. Z Produkčních zahrad je krásný pohled na Katedrálu sv. Víta a také na vilu pana prezidenta. Včelín, který je v sadu nechal postavit T.G. Masaryk. Ve včelíně byla možnost koupit si med, který byl šlehaný a proto také nezcukernatí. Před vstupem do skleníků byly záhony se zeleninou, která se využívá pro potřeby Pražského Hradu. Ostatně všechno co se vyprodukuje v zahradě je pro potřeby hradu. Ve sklenících bylo možno vidět orchideje, banánovníky, gerbery, vánoční hvězdy a mnoho dalšího. Když jsme se dostali nakonec označené trasy, čekal nás ještě romantický plainpohled na rybníček, ve kterém byla zaparkovaná loďka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V dalších zahradách probíhalo vinobraní, takže o jídlo a pití nouze nebyla. Jinak jsou v okolí restaurace, je samozřejmě potřeba počítat s vyššími cenami.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Místní včelín byl pěkný a využili jsme možnosti nákupu šlehaného medu, který je opravdu výborný. Jen pozor na včelí bodnutí, chlapeček, který běhal okolo si jedno žihadlo vysloužil a hlasitě to dal najevo:)

Ostatní informace

Vstup byl tentokrát zadarmo. Kilo medu bylo za 120,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 1.36 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Produkční zahrady Pražského hradu

01.05.2015 16:30

helena
Absolventi by se rádi sešli v praze poblíž rajské zahrady.Počet osob asi 11-13 po 70 letech.Podmínka-blízkost metra b,nízké ceny,park.Prosím,doporučte vhodné místo

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace