Přes hranici na dvě rozhledny

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Pozvánka na výlet do krásné krajiny Krušných hor a za panoramatickými rozhledy.

Za čím jedeme?

Kohlhaukuppe
Kohlhaukuppe
lupa

Autobusem jsem vyjel z Teplic na Cínovec. Okolo likvidovaného hlubinného dolu a přes bývalou celnici jsem přešel do německého Zinnwaldu. Prošel jsem okolo hornického muzea Huthaus a po značení hornické stezky jsem přišel na začátek Popelářského příkopu k prohlídkovému dolu Trefen Bünau. Zde jsem odbočil na lesní cestu, po které jsem vystoupal na vrchol Scharspitze. Při sestupu se nabízely zajímavé pohledy na Altenbergskou pinku. Také mě zde upoutal zajímavý kámen /pomníček?/ stojící u cesty s nápisem Z 1716-63. Další část nápisu byla již nečitelná. Vyšel jsem na okraji Altenbergu u těžní věže dolu Arno Lippmann a po okraji městečka jsem došel k hornickému muzeu. Prohlídku muzea jsem vynechal a po modrém značení jsem začal prudce stoupat na výrazný zalesněný vrch. Na vrcholu je horská chata s rozhlednou Geisingberg.

odpočinková místa
odpočinková místa
lupa

Osmiboká věž z cihelného zdiva je vysoká 18 metrů. Z rozhledny je nádherný panoramatický výhled na severní a východní část Krušných hor, na Děčínský Sněžník, Českosaské Švýcarsko, Drážďany, Altenberg a Komáří hůrku.

pomníček?
pomníček?
lupa

Po občerstvení v chatě jsem po modré TZ sešel do krásného městečka Geising. Okolo krásně vyzdobených a malovaných domků jsem došel na křižovatku, kde odbočuje silnice na Cínovec. Podle ukazatelů a značení /žlutý kruh v bílém čtverci/ jsem pokračoval lesní cestou na rozhlednu Kohlhaukuppe. Upravená a udržovaná cesta s mnoha lavičkami mě dovedla k vrcholové chatě vedle které stojí nová kovová rozhledna. Ta nabízí další panoramatický rozhled na Krušné hory a městečko Geising. V chatě se specializují na jídla s česnekem a proto se jí také říká Knoblauchkuppe.

na okraji Altenbergu
na okraji Altenbergu
lupa

Po odpočinku a občerstvení jsem pokračoval podle ukazatelů na Cínovec, kam to bylo 2,5 km. Došel jsem k hotelu Pomezí, kde jsem odbočil na Sedmihůrskou cestu /modrá TZ/, která schází do Dubí. Hned je vidět velký rozdíl mezi cestami v Německu a u nás. Neudržovaná cesta, zarostlá a velice blátivá /spíš koryto lesních potůčků/ po 1,5 km přechází v lepší lesní cestu, který vychází v Dubí u lázní u zastávky MHD.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou je plno možností občerstvení jak na německé tak i na české straně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo – udržované a dobře značené cesty v Německu, plno laviček a odpočinkových míst, krásný výhled z rozhleden, krásná krajina

nelíbilo – nepříjemná Sedmihůrská cesta

Ostatní informace

Výlet se může spojit s prohlídkou hornických muzeí a Altenbergu a ukončit na Cínovci.

Vstupné na rozhledny - Geisingberg 1/0,5 €

- Kohlhaukuppe 0,5/0,25 €Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dubí
(vzdálenost od místa: 3.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přes hranici na dvě rozhledny

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace