Podzimní přechod Jeseníků

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lanovka z Ramzové na Čerňavu
lanovka z Ramzové na Čerňavu
lupa

Jedeme vlakem do Ramzové, lanovkou na Čerňavu. Po červené na Šerák 1350, rozc., po modré na chatu Jiřího na Šeráku, po občerstvení zpět ba rozcestí a po červené na Keprník 1422, dál po červené na Trojmezí a Sedlo pod Vřesovkou, (o 1,5 km delší varianta je přes Vozku), Na Vřesovou studánku (pramen) a dále přes Bílý sloup na Červenohorské sedlo s možností občerstvení. Stále po červené na Klínovec, Výrovku 1167, Malý Jezerník 1200, Slatě na chatu Švýcárnu. Zde nutno objednat předem nocleh. První den je úsek dlouhý 18,5 km. Ráno varazíte po červené na Praděd, rozc, Praděd vrchol 1491(vyhlídková věž á 30 Kč) a zpět na rozcestí. Pak z kopce dolů na Ovčárnu (možnost občerstvení) a dále po červené nahoru na rozcestí nad Ovčárnou, Vysoká hole, Kamzičník, Nad Malým Kotlem, Jelení studánka, kde opustíme červenou a pokračujeme po zelené na Pecný, Pec 1311, Ztracené kameny 1230. Scházíme dolů po zelené pod Ztracené kameny a nad Skřítkem a na Sedlo Skřítek (motorest a zast. bus). Zde trasa 2. dne po 19 km končí. Autobusem odjíždíme do Šumperka a vlakem pak přes Olomouc do Prostějova.

Za čím jedeme?

z Čerňavy po červené na Šerák
z Čerňavy po červené na Šerák
lupa

Jedeme za krásami podzimní přírody nejvyšších moravských hor. Za nádhernými výhledy ze Šeráku, Keprníku, Vozky, z Petrových kamenů, Vysoké hole, Pecného, Ztracených kamenů i dalších vrcholů hlavního hřebene Hrubého Jeseníku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Šerák
Šerák
lupa

Jedli jsme na chatě Jiřího na Šeráku, na Červenohorském sedle, na Švýcárně a na motorestu Skřítek. Všude jsme byli spokojeni jak s kvalitou tak z Kvantitou. Jen ceny jídla na Švýcárně jsou dost vysoké (130 Kč za menu). Ubytovaní jsme byli na Švýcárně v pokojích pro 8 a 10 osob s jednou přistýlkou v ceně 300 Kč/osobu. Snídaně zde přijde na 70 Kč s nápojem (káva, čaj) na 100 Kč. Pivo 10 stojí 25 Kč. Presso 35 Kč.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

výhledy ze Šeráku
výhledy ze Šeráku
lupa

Příroda byla i díky krásnému počasí fascinující. Nejkrásnější byly výhledy z Keprníku na Sněžku a výhled na Petráky a Praděd z Vysoké Hole. Rašeliniště Slatě na Velkém Jezerníku. Východ slunce na Malém Dědu.

ze Šeráku na Keprník
ze Šeráku na Keprník
lupa

Nelíbily se nám 4 plné pytle odpadků na Jelení studánce, vůbec jsme nechápali proč tam jsou, každý turista si přece odnese vše co přinesl. Jak dáte někam koš nebo pytel na smetí je zle. Lanovka z Čerňavy na Šerák byla mimo provoz. Opravuje se. Na zimní sezónu bude údajně už zase v provozu.

Ostatní informace

Jízdenka lanovkou z Ramzové na Čerňavu stojí 70 Kč, slevněná 50 Kč.

Turistické vizitky koupíte na chatě Jiřího a na Švýcárně á 12 Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ramzová
(vzdálenost od místa: 0.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Podzimní přechod Jeseníků

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace