PODHORKY-CESTOU NECESTOU II.

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

Dnes Vás pozvu na vycházku do přírody po okolí osady Podhorky.Opět výlet i pro Vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Za čím jedeme?

Podhorky jsou místní částí městyse Choltice v okrese Pardubice, ležící mezi Cholticemi a Lipolticemi v nadmořské výšce 250 metrů. Je to chatová oblast asi s deseti chalupami .

Boží muka na rozcestí
Boží muka na rozcestí
lupa

Výlet začnem u sportovního areálu v Cholticích.Nechá se zde zaparkovat auto, moto a v letních měsících se osvěžit dobrou zmrzkou, popřípadě dokoupit nějaký pamlsek jak pro s sebe tak pro naše čtyřnohé kamarády.

pohled na krajinu u Podhorek
pohled na krajinu u Podhorek
lupa

Já s Richiim vyrážíme, vše potřebné máme nabaleno z domova, vydáváme se po silnici směrem na Lipoltice, asi po kilometru je odbočka do prava, osady Podhorky . Odbočku nemůžete minou, jsou zde nově renovovaná Boží muka...

Podhorky-boží muka

Jarní pohled na krajinu u Podhorek
Jarní pohled na krajinu u Podhorek
lupa

Renovace se ujal pan Sigmund z Heřmanova Městce (již dříve restauroval svatou Trojici na Choltickém náměstí).Jak se mu dílo povedlo posuďte sami.Tak tedy pokračujem dál, asi po 500m obcházíme Velký Ovčín a na první odbočce uhýbáme do leva. Silnice bere za své a povrch připomíná lepší polní cestu. Richii pádí vpřed a hltá z místní nádrže. Voda se u břehu vlní a u rákosí skáče ryba. Jak je rybníček bohatý na rybí pochoutky nevím, ale vyšlapaná místa od rybářů tu sem tam jsou.

Podhorky

křížek v Poběžovicích
křížek v Poběžovicích
lupa

Zapaluju cigáro a nechávám psa volně pobíhat. Prohledává okolí a plaší kachny v rákosí, ty na nic nečekaj a letí pryč. Zvedám svoje tělo z vyhřátého místa a snažím se podle potoka napajejícího rybníček pokračovat dál. Po několika pokusech to vzdáváme a vracíme se na cestu. Po levé ruce obcházíme pár usedlostí a asi po 300 metrech se před námi otvírá hezká vyhlídka.

Zde se cesta rozdvojuje, Richii si vybral cestu v levo a pádí dopředu. Je ve svém živlu. Otevřená krajina a nikde žádné mantinely. Prostě volnost.....

Po přerušované cestě v mapě (kdysi formanská cesta do Přelouče) tedy jdeme vstříc dalším tajemstvým....

Příroda je zde vesměs panenská viz fota v fotogalerii.

zalesněný kopec u Loděnic

Jarní pohled na krajinu u Podhorek
Jarní pohled na krajinu u Podhorek
lupa

Po dalším kilometru procházíme přírodním tunelem a na dohled máme obec Loděnice. Stále po přerušované se dostáváme k silnici Loděnice-Poběžovice, uhybáme opět doleva a dostáváme se do obce. Na návsi je jako v každé obci křížek u kterého se na chvíli zastavujeme. Je zde i orientační tabule s info o obci.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jarní pohled na krajinu u Podhorek
Jarní pohled na krajinu u Podhorek
lupa

V místní hospůdce si poroučím pivko 12 stupňů (za 23kč) a hostinský automaticky přináší i misku s vodou pro Richiiho. Dávám si ještě kávu (za 12) do skla vychutnávám si přijemnou atmosferu.Po hodince (neodolal jsem a dal ještě dvě pivka) spokojeně odcházíme a míříme nejkratší cestoiu do Choltic k začátku dnešního putování.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jarní pohled na krajinu u Podhorek
Jarní pohled na krajinu u Podhorek
lupa

Nepopsatelná krajina v kolí, prošli jsme necelých 8 km cesta se srřídavě mění z otevřené krajiny na les ,louky ,pole a dokonce jsme objevili vodní plochu bohatou na vodní ptactvo. Co víc si přát, jo a počasí to hlavní bylo suprrrrrr.

Ostatní informace

Vstup jsme neplatili nikam žádný, koukání po kraji je zde zatím zadarmo!!!!

pivo G 12 -23kč, káva 12kčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Veselí u Přelouče
(vzdálenost od místa: 3.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu PODHORKY-CESTOU NECESTOU II.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace