Po vyhlídkách východních Lužických hor

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

rybníček u chatové osady u Rynoltic
rybníček u chatové osady u Rynoltic
lupa

Přátelé turisté, zvu Vás na úžasné výhledy Lužických hor, shlédneme území tří státu, čtyř pohoří, spoustu lesů a skal. Optimálním výchozím bodem je železniční stanice Rynoltice na trati Děčín - Česká Lípa - Liberec.

Za čím jedeme?

výhled z Havrana na Polesí a Liščí horu
výhled z Havrana na Polesí a Liščí horu
lupa

Oblast pískovcových skal a lesů ve východní části Lužických hor zatím ještě nepatří mezi zatížené turistické lokality se zástupy návštěvníků a je tedy ideální na odpočinek od pracovního procesu a stresů všedních dní. Trasa vede přes první vyhlídku Havran s pohledy na osadu Polesí a zalesněné kopce Lužických hor, dále pokračujeme po modré a žluté značce ke kapličce na Horním Sedle, kde na nás poprvvé vykoukne údolí Nisy. Následuje cesta přes Horní skály (využívaný horolozecký terén) ke Krkavčím skalám. Na skály opět mohou šplhat horolezce, ale i zdatnějí turisté se při troše umu (na vlastní nebezpečí!) dostanou k zajímavým výhledům - jak do údolí Nisy a do Polska, tak na Popovu skálu. Ta je cílem našeho výletu. Z Krkavčích skal se tam dostaneme pokračováním po zelené značce do Krásného dolu, jím pokračujeme po červené a v jeho druhé polovině odbočíme vpravo opět na zelenou značku. Tan nás zavede přes sedlo až na skalní vyhlídku vyčnívající nad okolní lesy. Odměnou za namáhavou cestu nám jsou výhledy do Německa na skalní města u Oybinu, do Polska na uhlený veledůl Turów. Nejvíc ale oko výletníka potěší výhledy na Jizerské hory, Ještěd (včetně celého hřbetu), Ralsko (včetně rozshlých lesů bývalého VVP), okraj České středohoří a konečně na významnou část Lužických hor, zejména na dominantní Hvozd s rozhlednou. Člověk se vydržé dívat řadu dlouhých minut. K návratu do Polesí, resp. Rynoltic můžeme využít buď zelenou značku nebo obkroužit Krásný důl po modré kolem Tobiášovy borovice. Po moddré si sice ušetříme zbytečně ztracené výškové metry, ale nově vybudovaná lesní cesta od Tobiášovy borovice je mnohem méně zajímavá jak boční roklinka Krásného dolu, kudy stoupá zelená značka z Krásného dolu k jihu. Z polesí pak můžeme k cestě zpět do Rynoltic využít stejnou cestu jako ráno - místní silničku - nebo můžeme pokračovat po zelené až do Lvové, popřípadě Jablonného. Minimálně do Lvové je to krásná lesní procházka, bohužel na konci "vynahrazená" úsekem po frekventované silnici I.třídy a tedy zejména pro rodiny s malými dětmi úplně nedoporučuji.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Rynoltice, Polesí (bez záruky), výlet je na jeden den a určitě se nelze obejít bez svačiny v batůžku.wink

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Havran, Krkavčí skály, Popova skála, Krásný důl

Ostatní informace

zdarma__________________________________________________________Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hrádek nad Nisou
(vzdálenost od místa: 4.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po vyhlídkách východních Lužických hor

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace