Po hornické stezce na Komáří vížku

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Hrad Krupka
Hrad Krupka
lupa

Dnešní výlet začneme v Krupce, což je město nacházející se v okrese Teplice mající zhruba 13 tis. obyvatel. Do města se dostaneme automobilem, popř. autobusem, který sem zajíždí přímo z Teplic. Z centra města se vydáme po tzv. hornické stezce (značena je žlutou turistickou značkou), která lemuje silnici Krupka-Fojtovice. Kolem stezky jsou umístěny informační tabule, ve kterých se pozorný turista dočte mnohé o zajímavých místech regionu. My sice neprojdeme celou hornickou stezku, nicméně i přesto uvidíme mnohé zajímavé.

Hornická stezka
Hornická stezka
lupa

Ale pojďme postupně. Vyrazíme-li z centra města, dorazíme zanedlouho k městskému muzeu, o kterém se blíže zmiňujeme zde. Od muzea si můžeme udělat procházku směrem ke Krupskému hradu. Jedná se sice jen o zříceninu, ale i přesto stojí za to. Od hradu je navíc pěkný výhled do okolí.

Na Komáří vížku
Na Komáří vížku
lupa

Dále budeme pokračovat vzhůru stále kolem silnice. Zhruba po 1 km se od silnice odchýlíme (pokud chceme navštívit štolu sv. Martina, je třeba pokračovat dále po silnici a štola se nám objeví zhruba po 1,5 km) a konečně budeme moci plně relaxovat v poklidné podkrušnohorské přírodě. Stoupání bude sice stále strmější a strmější, ale s tím už nic nenaděláme.

Horní Krupka
Horní Krupka
lupa

Zhruba po 1,5 km dorazíme do Horní Krupky. Jedná se o starou hornickou osadu, která dříve profitovala z těžby cínu. Dnes se jedná o vyhledávanou turistickou oblast, kterou navštěvují zejména chataři. Nyní se odchýlíme od hornické stezky a budeme pokračovat stále po silnici směrem ke Komáří Vížce. Z tohoto místa se nám nabízí krásná panorámata do údolí, lemovaného vrcholky Českého středohoří.

Pohled na zamlžené České Středohoří
Pohled na zamlžené České Středohoří
lupa

K odbočce na Komáří vížku dorazíme zhruba po 1 km. Nedaleko se přitom nachází kaple sv. Wolfganga. My však raději půjdeme k našemu cíli, protože již jsme značně vyhládlí a nahoře na "vížce" se nám nabízí široká možnost občerstvení..:-). Z Komáří Vížky se nám nabízí široký rozhled po okolních kopcích a to jak Krušných hor, tak i zmiňovaného Českého středohoří. Zpět se můžeme vydat buď stejnou cestou, do údolí ovšem můžeme sejít i jinými cestami, a to buď po zelené značce okolo Kotelního jezírka a býv. dolu Prokop nebo po modré okolo zříceniny hradu Kynšperk. Zajímavé může být rovněž pokračování po hornické stezce směrem k Cínovci (stále po žluté), popř. cesta po hřebenech Krušných hor směrem k obci Telnice (červená turistická značka).

Za čím jedeme?

Jedeme hlavně za procházkou do přírody, při které se dozvíme něco málo o historii těžby cínu v Krušných horách.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Zřejmě nejlepší možnost občerstvení je přímo v cíli naší cesty, tj. v restauraci na Komáří Vížce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Po cestě uvidíme spoustu zajímavého a zapomeneme na každodenní stres.

Ostatní informace

vstupné do muzea Krupka - 35 Kč - plné; 25 Kč - snížené

vstupné do štoly sv. Martina - 50 Kč - plné; 30 Kč - sníženéDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bohosudov zastávka
(vzdálenost od místa: 2.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po hornické stezce na Komáří vížku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace