Pěšky i s kolem, kolem Martinických rybníků

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, rád bych Vás pozval na vycházku kolem Martinických rybníků, kde je celkem nová Naučná stezka U Mlejna. Martinické rybníky se nečekaně nacházejí nedaleko Martinic v Krkonoších, které jsou nedaleko Staré Paky. Do Martinic v Krkonoších se dostanete vlakem z jedné strany od Staré Paky, kam jede přímý vlak až z Kolína nebo z druhé strany od Trutnova.Od nádraží v Martinicích se vydáme po červené značce směr rozcestí U lesnické NS . Zde jdeme vlevo po cyklotrase, mineme odbočku NS a jdeme až k tabuli NS Zastavení první, kde odbočíme vpravo k rybníku, který nese jméno U Mlýna.Po jeho hrázi, ze které je krásný pohled na hladinu, pokračujeme po značkách NS lesem k dalšímu a dalšímu a dalšímu zastavení. Půjdeme kolem dalších dvou rybníků. První nese jméno Na Bubně a ten druhý se jmenuje Slané bahno. Stezka je dobře značená, takže nemůžeme zabloudit. Okružní cesta nás dovede až k tabuli Zastavení sedmé, které je také poslední. Od tohoto zastavení půjdeme vpravo po cyklo. Pokud se Vám zdá, že jdeme cestou, kterou jsme už jednou šli, tak je to pravda. Dojdeme znova k Prvnímu zastavení a jdeme vlevo po cyklostezce. Po několika málo metrech uvidíme vpravo chalupu. To je mlýn, podle kterého se tato lokalita jmenuje. Pokračujeme po cyklotrase a dojdeme do obce Martinice.Až dojdeme ke kolejím, kde je památná lípa, odbočíme po silničce vpravo a jdeme až skjoro k hlavní silnici. Zde se nachází podstavec s bustou K.H. Borovského. Po zhlédnutí se vrátíme zpět a jdeme rovně až k vlakovému nádraží,kde je konec vycházky. Máte v nohách jen 7 kilometrů, ale krásný pocit z pobytu v přírodě. Aspoň doufám.

Za čím jedeme?

lupa

Hlavním důvodem této vycházky je Naučná stezka U Mlejna, ktertou vybudovali Lesy ČR v obklasti U Mlejna a vede kolem Martinických rybníků. Má sedm zastavení, na kterých se dozvíme něco o rybnících, funkci lesa, přirozené obnově a další a další poměrně cenné informace. Bonbónkem této vycházky je busta K.H. Borovského, který zde pravděpodobně nikdy nebyl.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Jelikož se jedná o krátkou vycházku, vezměte sváču s sebou. buď tuto vyxcházku absolvujte jako jednodenní akci nebo v rámci pobytu v okolí Staré Paky, případně jako já cestou na pobyt v Krkonoších.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Naučná stezka, okolí rybníků i okolí busty K.H. Borovského je krásně upraveno uklizeno. Příroda kolem Martinic je nádherná.

Ostatní informace

lupa

SE vstupným není problém, protože se neplatí, ale mám pro Vás cennou informaci. Pokud se na tento výlet vydáte mimo úřední hodiny OÚ , kde jsou k dispozici letáčky k NS, zkuste jako já zavolat na úřad a najdete svůj leták ve schránce úřadu. Pokud nechcete otravovat, tak si info stáhněte ze stránek NS U Mlejna.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Martinice v Krkonoších
(vzdálenost od místa: 0.55 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pěšky i s kolem, kolem Martinických rybníků

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace