Paměť map – S mapou se neztratíš

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Výstavní panel
Výstavní panel
lupa

Já jsem došel do šumperského muzea pěšky po pracovní době, ostatní tedy musí hledat Vlastivědné muzeum v Sadech 1. máje, což není daleko třeba od autobusového nebo vlakového nádraží, automobilista s trochou štěstí může zaparkovat např. na Fialově ulici nebo u hotelu Grand.

Za čím jedeme?

Jedna z Komenského map Moravy
Jedna z Komenského map Moravy
lupa

V současné době probíhá v šumperském Vlastivědném muzeu zajímavá výstava, kterou by si neměli nechat ujít nejen příznivci cestování a turistiky.

Výstava sleduje vývoj zobrazení krajiny od středověku do současnosti a specializuje se zejména na mapy související s cestováním a dopravou. Nicméně najdeme tu i různé vojenské mapy, ostatně z vojenských map vycházejí většinou všechny jiné druhy map.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Mapa Moravy
Mapa Moravy
lupa

Protože byla vernisáž, bylo i malé pohoštění, jinak výstava není tak obrovská, kdo by to však nevydržel, u pokladny lze koupit nějakou minerálku, oplatek, čokoládu či limonádu a je tam i kávomat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kartografovo zátiší
Kartografovo zátiší
lupa

Výstava je doplněna i některými mapovými pomůckami, starou školní lavicí či turistickým rozcestníkem. Většina map samozřejmě souvisí s oblastí působností muzea, tedy severovýchodní Moravy, ale najdeme tu i mapy celého bývalého mocnářství, poštovní mapu Spojených států, válečné atlasy apod. Zajímavostí je jistě i mapa italsko-habešské války z konce 19. století, díky čemuž jsem se vlastně dozvěděl, že nejn Musolini toužil ovládnout dnešní Etiopii.

Jistě si na své přijdou i turisté, kteří budou určitě zodpovědně studovat jak se nám turistické trasy v Jeseníkách změnily.

Ostatní informace

Stará katastrální mapa Bludova s rybníky které už neexistují
Stará katastrální mapa Bludova s rybníky které už neexistují
lupa

Výstava probíhá od 23.2. do 3.5. 2012, čili v jarních měsících pokud to nebude na výlety, můžeme jít plánovat pod střechu. Sice máme různé GPS ale s mapou je to vždycky lepší.

úterý-pátek : 9:00 - 12:00, 12:30 - 17:00

sobota: 9:00 - 13:00

neděle: 13:00 – 17:00

Vstup 30,- , studenti, senioři 15,- KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Šumperk
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Paměť map – S mapou se neztratíš

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace