Oranžérie v Královské zahradě

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Oranžérie
Oranžérie
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,rád bych Vás pozval k návštěvě Oranžérie v Královské zahradě na Pražském hradě.Dostanete se sem jednoduše .Tramvají 22,18,8,1 do stanice Pražský hrad,kde vystoupíte a kolem restaurace Lví dvůr dojdete ke vstupu do Královské zahrady. Po vstupu do Královské zahrady,dojdete až k Míčovně a v jejím těsném sousedství se Oranžerie nachází.

Za čím jedeme?

lupa

Tzv.Nová Oranžerie,byla postavena za vlády prezidenta Václava Havla,podle projektu architektky Evy Jiřičné.Uvnitř najdete expozici,která představuje druhy rostlin,které se používají k výzdobě interiérů Pražského hradu,dále zde je výběr z ocenění,která v minulosti získali hradní zahradníci za své výpěstky na zahradnických výstavách.Na několika panelech se dozvíte něco o historii Královské zahrady,pěstování tulipánů na Pražském hradě nebo o historii Oranžérie.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Svačinu doporučuji vzít s sebou nebo navštívit restauraci "U Písecké brány", ke které se dostanete východem u Letohrádku královny Anny a po přejití ulice Mariánské hradby.Dále projdete kolem Písecké brány a v ulici Na Valech je restaurace pro lidi "U Písecké brány".Od letohrádku Vám bude cesta trvat cca 5 minut, ale dobře a levně se najíte a napijete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Expozice je moc pěkná a výtvory hradních aranžérů z řezaných květů, ji velmi dobře doplňují.

Ostatní informace

Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin

Vstupné pro dospělé činí 20 Kč,pro děti je vstup zdarma,ale zážitek k nezaplacení.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.83 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Oranžérie v Královské zahradě

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace