okruh Slezskými Beskydy

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Vypravíme se do Slezských Beskyd, přesněji do Bystřice nad Olší(340m.n.m.), kde začne naše trasa. Do Bystřice se lze dostat vlakem, jelikož obec leží na hlavním koridoru Bohumín-Košice. Naši cestu začneme před nádražím ČD odkud se vydáme po hlavní silnici směrem do Košařisk. Do Milikova k rozcestí je to zhruba 5km. Po našem příchodu k rozcestí se vydáme po zelené značce směrem do Košařisk(cca 1,8km), odkud se napojíme na modrou značku směrem na Kozubovou. Cesta na vrchol trvá zhruba 4 kilometry a na vrcholu se můžeme těšit na horskou chatu Kozubová(981m.n.m.), kde si můžeme dát teplá horalská jídla anebo něco k pití. Na chatě také lze vypůjčit klíče od rozhledny, která se na vrcholu taktéž nachází. Další úsek cesty nás zavede z chaty na Kozubové na chatu Kamenitý, která se nachází v nadmořské výšce 851m.n.m., tato část cesty je příjemná po horském hřebeni po žluté značce a její vzdálenost je zhruba 2,3kilometru. Chata nám nabízí venkovní i vnitřní posezení s obsluhou a krásný výhled na údolí Lomné a na vrcholy tvořící hranici se Slovneskem. Z Kamenitého naše cesta postoupí směrem na Slavíč(950m.n.m), po cestě se u rozcestí Pod Babím vrchem musíme napojit na zelenou trasu. Vzdálenost tohoto úseku je cca 2,7km. Na Slavíčí máme možnost projížďky na koních v zimních měsících také lyžování či běžkování. Ze Slavíče půjdeme po červené značce směrem na vrchol Ostrý. Asi po třech kilometrech dojdeme na rozcestí Kalužný vrch(993m.n.m.), odkud se napojíme na modrou trasu. Po 2,5 kilometrech dojdeme na horskou chatu Ostrý(960m.n.m.), kde se opět můžeme občerstvit a odpočinout si. Z Ostrého máme před sebou poslední a nejjednodušší, ale zároveňnejdelší úsek cesty po žluté značce zpět do Bytřice nad Olší(cca 9 kilometrů). Po cestě do Bystřice vybočíme ze žluté značky na hlavní silnici a půjdeme po ní.

Za čím jedeme?

Naše cesta spočívá v obdivování přírody a výhledů na MS Beskydy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Horské chaty, které jsem uvedl jsou od sebe vždy cca 3 kilometry:)

- horská chata Kozubová

- Horská chata Kamenitý

- horská chata Slavíč

- Horská chata Ostrý

nesmím také zapomenout na restaurace a pohostinství při cestě z Bystřice do Košařisk či při cestě z Ostrého do Bystřice.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

nejúchvatnější z celé cesty jsou výhledy na okolní kopce a údolí, ale také nedotčená příroda

Ostatní informace

Ceny na chatách jsou v normálu tudíž za 90,-kč si můžete dát dobrý oběd:)Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice (Bystrzyca)
(vzdálenost od místa: 0.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu okruh Slezskými Beskydy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace