Na Kozubovou

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Rozcestník v Horní Lomné
Rozcestník v Horní Lomné
lupa

Výlet začíná i končí v Dolní Lomné. Odsud se prvně přepravíme autobusem do Horní Lomné na zastávku Salajka, odkud vychází žlutá značka směrem na Lačnov a Uspolku. Čeká nás táhlé stoupání na hřeben, kde pak půjdeme víceméně po rovině.

Beskydská louka
Beskydská louka
lupa

Po vyšplhání na Lačnov vyměníme žloutou značku za červenou - ta nás dovede přes Polku k turistické chatě Slavíč, kde je první možnost k občerstvení se. Odsud pokračujeme po červené značce na rozcestí Babí vrch, kde využijeme zelenou značku, která nás dovede na rozcestí Pod Babím vrchem, odkud pokračujeme po žluté značce.

Výhled na Beskydy z louky pod Lačnovem
Výhled na Beskydy z louky pod Lačnovem
lupa

Následuje chata Kamenitý, kde se rovněž můžeme občerstvit, a poté stoupání na Kozubovou, která leží asi o 130 metrů výše (981 m.n.m.) než předchozí vrcholy. Na Kozubové můžete navštívit rozhlednu umístěnou ve věži místní kaple (po domluvě s provozovatelem chaty na Kozubové.

Rozcestník na Lačnově
Rozcestník na Lačnově
lupa

Z rozcestí Kozubová-salaš pokračujeme po zelené značce - sestoupáme poměrně prudce do sedla pod Malou Kykulou, odkud jdeme pro změnu po modré značce. Ta nás svede do údolí říčky Lomné a do Dolní Lomné.

Za čím jedeme?

Jdeme do hor - v případě tohoto výletu je určení naprosto jasné, protože když už je člověk v Beskydech, co jiného by měl navštívit než hory.

Dalším cílem je rozhledna na Kozubové - tu si určitě nenechte ujít, je z ní krásný výhled do kraje.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Beskydy
Beskydy
lupa

Zastavovali jsme třikrát, a to v chatě Slavíč, Kamenitý a Kozubová, pokaždé hlavně za účelem osvěžení se nějakým nápojem. Na Slavíči měli i kofolu, což nás (jakožto Brňáky) velmi mile překvapilo.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozcestník Pod Slavíčem
Rozcestník Pod Slavíčem
lupa

Výhledy do kraje jsou z hřebene Beskyd nádherné. A to i přesto, že si za nimi musí člověk vylézt pořádný krpál - ale stojí to za tu námahu. Byli jsme v Beskydech na podzim, takže jsme si užívali všech barev přírody, což atmosféru ještě víc podtrhovalo.

Ostatní informace

Dalších informací není potřeba - snad jen zopakuji, že rozhledna na Kozubové je (podle posledních informací) přístupná na základě dohody s provozovatelem chaty na Kozubové.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bocanovice (Boconowice)
(vzdálenost od místa: 3.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na Kozubovou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace