Nejmladší hrad v Čechách - Červený Újezd

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
lupa

Cílem našeho výletu je nejmladší hrad v čechách, který se nachází v dostupnosti pražské MHD. Nastoupíte v Praze na stanici metra Zličín na autobus č.307 a za půl hodiny vystoupíte ve stanici Červený Újezd. Krátkou procházkou (asi 1km) pak dojdete k cíli svého výletu na hrad v Červeném Újezdě.

lupa

Zde můžete navštívit bohaté muzeální expozice ze života venkova i šlechty od 14 st. až do nedávné minulosti. Spatříte množství funkčních a kompletně vybavených dílen dnes už zapomenutých řemesel, můžete posedět v nádherné, stylově zařízené hradní krčmě, nebo navštívit zahradu s arboretem a skanzenem lidových staveb. Vybrat si můžete i z bohaté nabídky kulturních akcí, které se na hradě pořádají. Termíny a programy naleznete na stránkách hradu: http://cervenyujezd.xf.cz 

Hrad v Červeném Újezdu nabízí pohostinnost a své služby turistům, rodinám s dětmi, firmám, zkrátka všem kteří mají rádi klid, pohodu a krásné romantické prostředí.

lupa

Najedli jsme se v hradní krčmě a to tak, že výborně. Nad vyššími cenami na jídelním lístku se přestanete divit, až vás zavalí neskutečnou porcí výborného jídla. Na výběr jsou tradiční česká jídla a speciality. A už jste někdy seděli u funkční repliky křivoklátských kachlových kamen?

Prohlídka muzea je úchvatná, posezení v krčmě jakbysmet, procházka zahradou s prohlídkou skanzenu lidových staveb. Je toho hodně, na co nezapomenout. A všechno na jednom místě.

Hodinová prohlídka muzea 140,-/70,- (s možností vyhrát bezplatný víkendový pobyt na hradě)

Vstupné do zahrady a arboreta 80,-/40,-

Vstupné na akci (různé délky a charakteru akce) - nabídka na http://cervenyujezd.xf.cz

 
Další informace

Hodnocení:
4589. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pavlov
(vzdálenost od místa: 2.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nejmladší hrad v Čechách - Červený Újezd

03.11.2012 20:00
Překrásné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace