Na Suchý vrch

Tipy na výlet, Ústecko-Orlicko
Kam a jak jedeme?

Mezistanice na Červenovodském sedle
Mezistanice na Červenovodském sedle
lupa

Suchý vrch je nejvyšší horou Bukovohorské hornatiny, čili jihovýchodní části Orlických hor, která dále navazuje na Hanušovickou a Zábřežskou vrchovinu a za Kladskou Kotlinou sousedí s Králickým Sněžníkem. A jakožto správní turisté bychom se měli vydat výstupem pěšky někde z Orliček, Mladkova či Boříkovic. A protože nahoru vede asfaltka můžeme i na kole od Jablonného a Červené Vody pěkně po silnici, ale i na horském kole nějakým terénem. Bohužel až na horu vede asfaltka, takže nejvíc návštěvníků sem dorazí pohodleně autem.

Za čím jedeme?

IC
IC
lupa

5.7.2012 na svátek Cyrila a Metoděje proběhlo slavnostní otevření opravené Kramářovy chaty na Suchém vrchu, takže jsem si nemohl nechat příležitost sem také zavítat. Kdysi jedna z nejkrásnějších horských chat totiž v r. 2003 vyhořela, naštěstí zůstala zděná konstrukce a našel se majitel a peníze na rekonstrukci objektu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kramářova chata
Kramářova chata
lupa

K občerstvení se samozřejmě nabízí přímo chata, vlastně hotel. V něm najdeme normální restauraci s obsluhou. Vstup kolem recepce do 1. patra. V přízemí ve zvláštním vchodu pak najdeme bufet se samoobsluhou. Kdo by byl unaven při výjezdu na kole má možnost ještě v Červenovodském sedle v budově Íčka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pod chatou je malá obůrka
Pod chatou je malá obůrka
lupa

Samozřejmě nejvíc budou návštěvníci zvědavi na opravenou chatu. Zdá se že investor zvolil dobrého architekta s uměřeným vkusem a nezaneřádil interiér nějakými horskými artefakty. (ty možná časem přibudou) Obložení chaty kanadskou borovicí taky neublížilo (i když bych ji nepoznal od jiného stromu).

Ostatní informace

lupa

Do bufetu byl přemístěn prodej vstupenek na rozhlednu. Tam jsem tentokrát nelezl (výhled na hory je směrem na Kraličák či Jeseníky poněkud zarostlý, byl jsem na hoře předloni a nic se nezměnilo). V bufetu ceny celkem slušné, čepují Radegast a Plzeň (za 32), v restauraci jsem ceny nezkoumal. Někdy příště až bude menší nával. Teď po otevření (a byla neděle) bylo skutečně dost zájemců. Silnička z Červenovodského sedla má místy opravený povrch, bohužel někteří automobilisté po úzké čtyř nebo pětimetrové komunikaci spěchají jak po prvotřídce takže cyklista to má složitější. Pěší trasa je naštěstí mimo silnici.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Červená Voda
(vzdálenost od místa: 4.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na Suchý vrch

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace