Na sněžnicích: Králický Snežník

Tipy na výlet, Kralický Sněžník
Nový sníh mi připomněl jarní výšlap na sněžnicích. Takže posílám jako tip jedné prověřené trasy i se zkušenostmi. Vyrazili jsme do oblasti Králického Sněžníku. Sněhu bylo tehdy míň, než dnes, takže na tom budete chvílemi i trochu líp.

Ze Starého Města se vydáme od nádraží po žluté. Chvíli se jde městem potom odbočíme prudce z asfaltky vpravo. Nyní už jsou na místě sněžnice. Značka vede na hranici lesa a horního konce vleků, je místy ukryta pod větvemi, ale není ji proč hlídat. Cesta odbočuje až v rohu louky do lesa. Místo je přehledné. Ale sněhu ubylo. Takže chvíli „bez“. Mimo to jsou v lese přes cestu popadané stromy. Náš pokus pokračovat chvíli se sněžnicemi končí docela komicky.

U Kunčické hory je už vše v pořádku. Změna barvy značky na červenou a dál k Medvědí boudě už zase se sněžnicemi. Cesta vede lesem, je to jen vyšlapaná pěšina a neskýtá pro nás ideální komfort. Stopa se sněžnicemi je přece jen trochu širší, než stopa klasického turisty. Je lépe jít mimo cestu. Jinak dostávají docela zabrat kotníky. Za normálních okolností příjemná procházka se trochu táhne.

Od Medvědí boudy –soukromá chata vede velmi pohodlný úsek až na Paprsek. Sice je to stoupání, ale je už v těchto místech dostatek sněhu a vše je dobře značené. Běžkaři si v těchto místech asi máknou, ale pro sněžnice je taková cesta příjemná a pohodlná. My jsme měli mimo jiné i příjemný příchod k chatě, protože náš výlet byl i s noclehem. Bylo milé přijít už za tmy k pěkně osvětlené chatě. Na pohostinnost personálu Paprsku jsem našla na internetu mnoho chvály, takže se jen připojuji. A vřele doporučuji alespoň jedno přespání. Pokoje nemají chybu!

Po zelené značce se od chaty vydáme směrem na Staré Město. Lesem a přes náhorní planiny, to je ideální cesta pro sněžnice. Je stále mírné klesání. Jen je dobré víc jak 5cm sněhu. V našem případě jsme za sebou nechávali holou trávu. Naštěstí jsou pastviny rovné a jde se dobře i na tom malém poprašku.

Je to pěkná jednodenní túra, pokud vyrazíte hned ráno. Do večera budete zpět ve Starém Městě. Občerstvení cestou jen na Paprsku. Doprava do Starého Města může být vlakem nebo autem. Rozcestník je u nádraží, takže není problém s hledáním značky. Sněhu je pro sněžnice ideální stav nad 20 cm. To aby vás neobtěžovali terénní nerovnosti. V našem případě jsme měli takovou pohodu jen v horních partiích. Přesto jsme většinu trasy absolvovali se sněžnicemi.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chrastice
(vzdálenost od místa: 10.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na sněžnicích: Králický Snežník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace