Na rozhlednu Cibulka.

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Výlet na nově postavenou rozhlednu v Krušných horách.

Za čím jedeme?

informační tabule u kostela
informační tabule u kostela
lupa

Od vlakového nádraží v Oloví jsem vystoupal silnicí do horní části města ke kostelu sv. Archanděla Gabriela. Zde začíná nedávno vybudovaná naučná stezka Oloví. Ta přibližuje historii středověkého dolování v okolí města a končí u rozhledny na Šibeničním vrchu. U kostela je informační panel naučné stezky s mapkou. Barevné značení na mapce ale neodpovídá skutečnosti. Trasa naučné stezky je značena žlutě. Nejkratší cesta k rozhledně, také značena žlutě, není vůbec zakreslena v mapce.

Cibulka
Cibulka
lupa

Od kostela jsem šel po žlutém značení do ulice V Lomu. Odtud prudce stoupá lesní cesta přímo na vrchol Šibeničního vrchu k rozhledně. Od rána pršelo a tak cesta byla blátivá a pěkně to klouzalo.

Oloví
Oloví
lupa

Protože tento den probíhal křest rozhledny tak zde bylo hodně lidí. Neodradilo je nepříznivé počasí. Rozhledna je vysoká 26 metrů a z vyhlídkové plošiny ve 22 metrech je výhled na českou a německou část Krušných hor, na Kraslice, Klingenthal a až na Zelenou horu u Chebu. Vzhledem k deštivému počasí byl ale výhled dosti omezen. Rozhledna dostala název podle své horní části , která připomíná tvarem cibuli.

Po občerstvení jsem pokračoval po značení NS ke kapličce Nejsvětější Trojice. Ta je postavena ze strusky, která vznikala při tavbě železa v okolních železárnách. Kaplička má podobu jeskyně.

Šipka naučné stezky mě zavedla na další lesní cestu, která velice prudce klesá okolo pískovny a lesního tábořiště se studánkou zpět do horní části Oloví. Náročný sestup po blátivé a klouzavé cestě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Krátký výlet. Občerstvení v městečku Oloví.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pěkná nová rozhledna. Bylo by potřeba sjednotit mapky na informačních tabulích s turistickým značením a dokončit značení naučné stezky.

Ostatní informace

Vzhledem ke špatnému počasí jsem zvolil krátkou trasu. Od rozhledny se ale nabízí mnoho možností delších túr.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Oloví
(vzdálenost od místa: 2.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na rozhlednu Cibulka.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace