Na Bukovou horu a Humboldtovu vyhlídku.

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Vyčnívající Buková hora od Velkého Března.
Vyčnívající Buková hora od Velkého Března.
lupa

Vyrazil jsem na Bukovou horu a Humboldtovu vyhlídku. Ke své dopravě jsem opět využil jízdního kola. Samotný hlavní výšlap jsem započal v obci Těchlovice, v místní části Přední Lhota, dostaneme se sem po silnici z Ústí nad Labem do Děčína. Z Přední Lhoty při stálém stoupání asi 6 kilometrů jsem dorazil do Rychnova, místí části Verneřic. Stoupání je velmi náročné- pro srovnání, Těchlovice-Přední Lhota se nachází 149 m n.m. a Verneřice-Rychnov 603 m n.m.

Hrad Vrabinec nad Těchlovicemi (Přední Lhotou).
Hrad Vrabinec nad Těchlovicemi (Přední Lhotou).
lupa

Z Rychnova jsem dále pokračoval směrem na Příbram, taktéž místní části Verneřic. Tento úsek cesty až na Bukovou horu už není tak náročný, jsou místy ještě stoupání, či klesání, ale už nejsou tak náročné, jako v předchozím případě. Cestu zpět jsem zvolil kolem zaniklé obce Vitín a přes osadu Rytířov, pod kterou jsem se vrátil zpět na silnici z Rychnova do Těchlovic.

Za čím jedeme?

lupa

Jak už jsem tedy na začátku napsal, vyrazil jsem navštívit Bukovou horu a Humboldtovu vyhlídku nacházející se na této hoře. Vrchol Bukové hory se nachází 683 m n.m. a najdeme zde 223 metrů vysoký vysílač, který je výraznou dominantou této hory. Z Huboldtovy vyhlídky jsou krásné výhledy na Labské údolí s městem Ústí nad Labem, při dobré viditelnosti je odtud vidět České středohoří s jeho nejvyšší horou Milešovkou, je možné odtud vidět i část Děčínska.

lupa

Při mé návštěvě 14.6.2014 byly výhledy poměrně dobré, jen trochu omezené oblačností, z které dokonce chvílemi i sem tam káplo. Foukal tu i docela dost studený vítr, takže na tento měsíc tu bylo docela chladno. Krom dvou německých turistů a dvou cyklistů sem na vrcholu Bukové hory nikoho jiného nepotkal, celkem mě to udivilo na to, že byla sobota, asi není Buková hora tak přitažlivá, malou návštěvnost ale mohlo způsobit i počasí, které se chovalo jak apríl- chvíli sluníčko, potom zataženo a pár dešťových kapek a do toho již zmíněný studený vítr. Tak jako tak výlet z pohledu mého hodnotím jako úspěšný.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedl jsem se v restauraci Tivoli ve Velkém Březně, jinak jsem měl sebou i drobné ,,pohotovostní“ zásoby.

Ubytování jsem nepotřeboval.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozcestník pod vrcholem Bukové hory.
Rozcestník pod vrcholem Bukové hory.
lupa

Líbili se mi hlavně výhledy z Humboldtovi vyhlídky a celkově i okolní krajina. Dále se mi líbili názvy místních částí Verneřic- Rychnov, Příbram- kdyby u každého tohoto názvu nabyl ještě nápis Verneřice, připadal bych si, že jsem si poněkud více ,,zajel"Smile.

na hoře
na hoře
lupa

Co mě nemile překvapilo bylo to, že byla zavřená chata Děčínská Bouda, na plotě byla pověšena cedule, že objekt je na prodej a dle zápisků ve vrcholové knize tato situace zde vládne už delší dobu.

Ostatní informace

Krom jídla v restauraci jsem nic na tomto výletě platit nemusel. Návštěva Bukové hory i Humboldtovy vyhlídky je zcela zadarmo.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Povrly-Roztoky
(vzdálenost od místa: 3.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na Bukovou horu a Humboldtovu vyhlídku.

16.06.2014 07:19
To jste si tedy pane šlápnul. Hezký popis, škoda zhoršené viditelnosti z Bukovky. Ale není pořád posvícení. Zdrávi došli.
16.06.2014 10:59
Hezké fotky, asi náročnější výlet na nohy, nezávidím to překvapení v podobě zavřené chaty. Díky za článek.
Re:
16.06.2014 13:43
Oběma děkuji za pochvalu, jestli si vybavuji všechny předchozí výlety, tak tenhle, co se týče námahy ve stoupání, byl nejnáročnější, ono stoupat 6 kilometrů v kuse jen proti docela prudkému kopci není žádný med. Co se týče té chaty, doufám, že ji snad někdy někdo otevře, kdo ví, vzpomínám si, když jsem byl asi před dvěma roky na Bouřňáku, že i zde byla chata zavřená. Asi ty chaty na vrcholech kopců nejsou tak výdělečné, či co.
16.06.2014 16:59
Hezký (i když náročný) výlet, pěkné obrázky. Ta Humboldtova vyhlídka a hrad Vrabinec vypadají moc lákavě...
Re:
17.06.2014 12:29
....jen kdyby nebyly pro Tebe Franto tak daleko, že? Ale třeba se sem ještě během života podíváš, nic není ztracené :-)
17.06.2014 18:53
Už nie je čo dodať, moc pekné...
17.12.2014 18:58
Jel jsem tam letos také na kole z Teplic přes Stadice,Ústín/L,M.Březno,Zubrnice kde jsem odbočil na červenou turistickou a docela jsem si naběhl(šutry výmoly a nahoře v lese voda a bahno.Jinak hezké a vracel jsem se radši přes Lovečkovice do Března.Jinak hezkých 110km dobrého šlapání a na Bukovce opravdu dávají lišky dobrou noc.Milan

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace