Muzeum pověstí a strašidel Praha

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Muzeum pověstí a strašidel nalezneme kousek od Karlova mostu, před Mosteckou věží. Je označeno anglickým názvem Ghost and Legends Museum.

Za čím jedeme?

lupa

Po zaplacení vstupného vás pokladní upozorní na nutnost, přečíst si pověsti a legendy, které jsou označené červenou stužkou s číslem. K těmto pověstem se vztahuje expozice strašidel ve sklepních prostorách tohoto objektu. Bohužel i přes snahu zakladatelů muzea, legendy co nejvíce zestručnit, jsou celkem obsáhlé a zabere vám čas, si je všechny přečíst. Bohužel po přečtení tak 15 legend, návštěvník ztrácí přehled o jejich obsahu a to jich před sebou má ještě 27.

lupa

Ovšem v první místnosti můžete kromě legend shlédnout i několik velmi zajímavých předmětů např. střevíčky z chleba, můžete si vyzkoušet, jak byste vypadali jako strašidlo anebo se kouknout co předpovídala kněžna Libuše, což je příjemným zpestřením tohoto čtecího maratonu. Po přečtení legend sestoupáte po točitých schodech do sklepení a zde se budete moci seznámit se strašidly v jejich skutečné podobě. Musím tvůrce pochválit, že strašidla a duchové jsou velmi věrohodná a některým z vás určitě naženou i strach. Bohužel tato expozice je úzce spjata s předchozím čtecím maratonem, a pokud jste nebyli pozorní tak si mnohdy nevybavíte, co mají daná strašidla či duchové zobrazovat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Praze naleznete spousty zajímavých Restaurací všech cenových kategorií a různých chutí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Na návštěvu tohoto muzea jsme se velmi těšili, bohužel jsme byli velmi zklamaní. Muzeum nám toho moc nenabídlo, ale tak jako obvykle u mnohých Pražských muzeí, nemůžete ani od tohoto čekat něco výjimečného a extra. Jsem přesvědčena o tom, že mnohá muzea, která se nenacházejí na území Prahy, nabízejí svým návštěvníkům mnohem větší zážitek, za mnohem menší peníz, i když vstupné 100 Kč není jedno z nejvyšších.

Ostatní informace

Otevírací doba:

Každý den od 10 do 22:00

Vstupné:

Dospělí – 100 Kč

Děti a důchodci – 50 Kč

Studenti - 75 Kč

Rodinné vstupné – 240 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum pověstí a strašidel Praha

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace