Mořina - Amerika - Karlštejn, pěšky

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Mořina náves
Mořina náves
lupa

Příjezdové místo:  Mořina. Bezpečné parkování je na návsi ve středu obce. Turisté bez aut  mohou  za 20 ,-  Kč  využít autobusovou  linku  311 z  Prahy – Zličína, metro B. Cesta autobusem  trvá  50 minut (http://www.dpp.cz/index.php).

Rozcestník Mořina
Rozcestník Mořina
lupa

Vyhledáme žlutou  turistickou  značku,  vydáme se  po ní s kopce přes potok a pak do mírného kopce k lomu Velká Amerika. Lom obejdeme po žluté značce  a  jdeme k  lomům Mexiko  a Malá Amerika. Vstup do lomů je zakázán! Proto se spokojíme s prohlídkou ze zabezpečených vvhlídek. Od  lomu  Malá  Amerika  pokračujeme  k  rozcestníku  Dub Sedmi Bratří. Odtud je možné se po modré značce vrátit 2,5 km  k  výchozímu místu do Mořiny. My pokračujeme po červené turistické značce ke hradu Karlštejn. Hrad Karlštejn (http://www.hrad-karlstejn.com/)  určitě  stojí za prohlídku. Po prohlídce hradu sejdeme okolo Muzea voskových figur k rozcestníku Pod hradem a dále po žluté turistické značce do městyse Karlštejn, kde můžeme navštívit další turistická  lákadla ( Muzeum  betlémů, Dům hodin, Informační centrum) a mnoho krámků se suvenýry. Kdo přijel do Mořiny  autobusem, může dále pokračovat k vlakovému nádraží  Karlštejn a odtud se vrátit vlakem. My se vrátíme zpět po  silnici  bez provozu  asi  1,5 km k Dubu Sedmi Bratří  a  po modré turistické značce dojdeme do Mořiny.

Trasa: Mořina – Karlštejn – Mořina je dlouhá 14 km.

Trasa: Mořina – Karštejn, vlakové nádraží je dlouhá 10 km.

Tabulka Český Kras
Tabulka Český Kras
lupa

Po trase se můžete občerstvit v  Mořině   a   Karlštejně.  Ubytování je možné v Karlštejně a okolí  v penzionech,  nebo v kempu u  Berounky (http://www.mestys-karlstejn.cz/autokemp/).

Prohlídka  hradu  a muzea betlémů je pěkná.  Návštěva  většiny  turistických  lákadel v Karlštejně je pro rodiny s dětmi poměrně finančně nákladná.

Popiska
Popiska
lupa

Na popsanou trasu je vhodné využít veřejnou dopravu. Autobusová  linka  číslo  311  z  Mořiny  jede do  Prahy – Zličína,  metro B  v  SO a NE ve: 12.33, 15.03, 17.33 (rok 2010). Vlak z Karlštejna jezdí v pravidelných půlhodinových intervalech. Vstupné: hrad Karlštejn 150,- Kč, Muzeum voskových figur 90,- Kč,  Muzeum  betlémů  45,- Kč, Dům hodin 220,- Kč. Trasa  není  fyzicky náročná a je vhodná  i  pro rodiny s dětmi.

 

Odkazy:   http://www.karlstejnsko.cz/   http://www.ropid.cz/  http://www.praha-beroun.cz/

               http://www.cesky-kras.cz/
Další informace

Hodnocení:
524. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
23 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlštejn
(vzdálenost od místa: 3.39 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mořina - Amerika - Karlštejn, pěšky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace