Menhiry v Českém středohoří

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Zkamenělý pastýř
Zkamenělý pastýř
lupa

Putování začneme v obci Klobuky. Tato obec leží mezi městy Louny a Slaný. Cesta vede po místních silnicích z Klobuk přes Panenský Týnec, Hřivčice na Peruc a tak můžeme jít pěšky nebo jet na kole.

Za čím jedeme?

Zkamenělý pastýř
Zkamenělý pastýř
lupa

Jdeme za samostatně stojícími kameny - menhiry, které jsou staré 4 - 6000 let a jejich význam není doposud uspokojivě vysvětlen. Cestu začneme v obci Klobuky. Vydáme se po silnici směrem do Telců a po 500 m vpravo od silnice v poli stojí největší český menhir Zkamenělý pastýř. Je vysoký 330 cm a vede k němu upravená cesta.

menhir
menhir
lupa

Vrátíme se zpět na kraj obce a po silnici pokračujeme přes Kokovice, Uherce do Panenského Týnce. Zde si můžeme prohlédnout nedostavěný mohutný kostel při klášteře klaristek. Chrám se skládá z 21 m dlouhého kněžiště a nedokončené stěny mají výšku 20 m. Připisují se mu léčivé účinky, protože stojí na pozitivní zóně. Tato pozitivní energie má prý schopnost odstraňovat depresivní stavy, a přináší elán a radost ze života.

A tak posilněni novou energií pokračujeme dál přes Vrbno nad Lesy do Hřívčic, kde uprostřed obce je usazený 180 cm vysoký menhir označený cedulkou jako starý ukazatel cest z roku 1680.

Putování ukončíme v Peruci, odkud se můžeme vrátit vlakem do výchozího místa.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení je možné jak v Panenském Týnci, tak hlavně v Peruci.Ubytování je možné v kempu 1 km od Peruce v údolí Debéřského potoka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tajemná a zajímavá místa plná síly, kterým se připisují velké energetické schopnosti.

Ostatní informace

Panenský Týnec - kostel je volně přístupný.

Panenský Týnec - nedostavěný kostel
Panenský Týnec - nedostavěný kostel
lupa

Peruc - k Peruci se váže pověst o setkání knížete Oldřicha a prosté dívky Boženy. Památky: Boženina studánka, mohutný Oldřichův dub,zámek s pamětní síní Emila Filly /otevřeno v letních měsících/, muzeum české vesnice, nedaleko Krásná vyhlídka s pohledem na České středohoří.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Klobuky v Čechách
(vzdálenost od místa: 0.87 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Menhiry v Českém středohoří

další k místu -
08.01.2010 09:41
do štěrbin menhirů dobří lidé vkládají mince.Pokud máš potíže vem si původní minci a vlož stejnou minci od sebe zpět.Ta se nabije a poslouží dalšímu.Můj názor: kamenů je málo a lidí moc,tím se léčivé účinky snižují.Týká se i kostela.Po autobusovém nájezdu,zde naopak můžete přijmout špatnou energii.Proto sem chodťe brzy ráno,nebo po dešti/klidně i o půlnoci/.V okolí je i několik léčivých pramenů/místa neuvádím z výše uváděných důvodů - mají též omezené vlastnosti/.Ten kdo to potřebuje je najde.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace