Malý okruh Harrachovem

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Šindelka
Šindelka
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na vycházku po krásách a zajímavostech Harrachova a jeho nejbližšího okolí.začínáme na aut.nádraží Harrachov,odkud vyrážíme po MTZ směr Labská Bouda.Do Harrachova se dostanete autobusem z Prahy,Mladé Boleslavi,Turnova,Tanvaldu.

Za čím jedeme?

Liščí trasa
Liščí trasa
lupa

Jako první zastávka se nabízí lesnická expozice KRNAPu Šindelka,která je na dohled od aut.nádraží.Zde najdete velké množství exponátů vycpanin,ukázku plavení dřeva,růst lesa od semenáčku až po kácení a spoustu dalších ukázek z lesnického oboru.Zajímavé je ,že posledních 60 000 ks šindelů zde vyrobených,bylo použito na starou Labskou boudu.Od Šindelky pokračujeme po MTZ a zanedlouho dojdeme k Liščí trase pro děti.Po jejím projití se buď 1.vraťte na modrou značku a pokračujte po ní k Mumlavskému vodopádu nebo 2.na konci Liščí trasy přejděte můstek a jděte vlevo po šipce Mumlavský vodopád.PO prohlídce vodopádu a nedalekých/100m/ Obřích hrnců,jděte po proudu Mumlavy a protisměru možnosti 2. a od dřevěných šipek u můstku na konci liščí trasy pokračujte po proudu Mumlavy směr Hornické muzeum.Zde máte možnost si prohlédnout expozici hornického vybavení, minerálů a hornin, ale také s průvodcem navštívit kilometrovou trasu místní štolou s těžním strojem,důlní lokomotivou,ventilátorem,ale i rostocími zelenými řasami na stěnách.Od muzea dojdete kolem moderního bytového komplexu k aut.nádraží,odkud tato trasa vycházela.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

K občerstvení Vám mohu dopručit srub "U lišáka" nedaleko Mumlavského vodopádu, ale na oběd si zajděte do srubu "Na soutoku", který se nachází nedaleko cca 150 metrů od aut.nádr směrem na Rýžoviště.Mají tu 3 chodové menu za 84 Kč a dost si pochutnáte v takřka domácím prostředí staré chalupy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Expozice Šindelka je opravdu krásná,vodopád nádherný,obzvlášť teď na podzim a Hornické muzeum z bývalé výsypky a návštěva štoly,jsou prostě skvělé.Zkrátka a dobře na této trase nenajdete chybu.

Ostatní informace

Expozice Šindelka-otevřeno mají út-ne-9-12,13-17

vstupné-dosp. 40 .- ,děti,důchodci a studenti 20 .- , rodina 80 .-

Pozor!!! Od 1.11. do 30.11. je zavřeno

Hornické muzeum-otevřeno mají út-ne - 10 - 18

vstupné- dospělí -muzeum 30 .- muzeum + štola 100 .-

děti - muzeum -30 .- muzeum + štola 50 .-

Pozor!!! Od 1.11. do 30.11 je zavřenoDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Harrachov
(vzdálenost od místa: 2.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malý okruh Harrachovem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace