Malý český ráj

Tipy na výlet, Chrudimsko - Hlinecko
Kam a jak jedeme?

Okolí Budislavi s pískovcovými skálami láká stále více turistů a cykloturistů. My jsme jeli autem, dá se i autobusem nebo cyklobusem a pak pěšky nebo na kole.

Za čím jedeme?

Nové Hrady
Nové Hrady
lupa

Další odpovědi do soutěže vyhlášené sdružením obcí Toulovcovy maštale jsme dnes našli u nového kostela Boží lásky v Budislavi, na Toulovcově rozhledně, odkud je nádherný výhled na rokový zámek Nové Hrady a u kostela v Mladočově. Mezitím jsme krmili jeleny a daňky v Nových Hradech.

Nové Hrady
Nové Hrady
lupa

Kostel Boží lásky byl postaven na přelomu tisíciletí, jeho zvon byl vysvěcen v roce 2004. Půdorys kostela připomíná lidské srdce, stěny zdobí křížová cesta z keramické dílny Jiřího Dudychy. Oltář z pískovce vytvořil akademický sochař Petr Váňa, mříž, svícny a plastiku za kostelem Karel Píša. Kostel se nachází na překrásném místě mezi přírodními pískovcovými útvary, je od něj nádherný výhled.

Toulovcova rozhledna je nejstarší ze tří rozhleden v okolí. Je vysoká 15,6 m a má dvě vyhlídkové plošiny.

Nové Hrady
Nové Hrady
lupa

Kostel sv. Bartoloměje v Mladočově byl vybudován kolem roku 1250 a tvoří dominantu kraje. Hlavní budova byla postavena v románském slohu. V interiéru je zajímavá renesanční kamenná křtitelnice. Zvonice je 32 m vysoká a zvony pocházejí z 15. a 16. století.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nové Hrady
Nové Hrady
lupa

Výlet byl jenom krátký, takže jsme jedli doma a s sebou si vzali jen malou svačinu. Vyzkoušený je ubytovací hostinec Na Skalách, za nímž se nachází kostel Boží lásky, a skvěle vaří v restauraci Na Rozcestí ve Zderazi. Nejlepší káva a dorty jsou pak v zámecké cukrárně v Nových Hradech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbil se nám nový moderní kostel v Budislavi a jeho okolí, výhled z Toulovcovy rozhledny na Nové Hrady, krmení divé zvěře a podvečerní klid u kostela v Mladočově.

Ostatní informace

Vstupné na rozhlednu pro dospělého 20,- Kč, na rodinný pas 16,-.

Podrobné informace o soutěži na www.toulovec-tas.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Borová u Poličky
(vzdálenost od místa: 6.66 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malý český ráj

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace