Levý Hradec

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Levý Hrádek
Levý Hrádek
lupa

Levý Hradec leží na území města Roztok, konkrétně v části zvané Žalov. Jedná se o první křesťanský kostel v Čechách, založený prvním historicky doloženým přemyslovským knížetem Bořivojem v osmdesátých letech 9. století. Zaujímá významné místo v počátcích vytváření raně středověkého českého státu.

Za čím jedeme?

Levý Hrádek uvnitř
Levý Hrádek uvnitř
lupa

První přemyslovská knížata začala budovat na přelomu 9. a 10. století ústřední sídlo na Pražském hradě a zároveň síť středočeských hradišť jako strategických opor své moci. Levý Hradec spolu s Budčí patřil k vnitřním hradištím, Tetín, Libušín, Lštění, Stará Boleslav a Mělník tvořily vnější pás opevněným bodů. O významu Levého Hradce na sklonku 10.století svědčí i skutečnost, že právě zde byl 19.února 982 zvolen Vojtěch z rodu Slavníkovců v pořadí druhým pražským a prvním biskupem českého rodu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Levý Hrádek
Levý Hrádek
lupa

Mnoho možností k jídlu je v nedalekých Roztokách,Kam se dostaneme autobusem MHD č 340 z konečné zastávky metra Dejvická na trase A, nebo je možno využít vlak z Masarykova nádraží, do stanice Žalov a odtud pěšky do kopce. Poslední možnost je udělat si z Prahy celodenní výlet na kole.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vyhlídka na Vltavu
Vyhlídka na Vltavu
lupa

Levý Hradec je nově zrekonstuován a stál se pracuje na Restauraci vnitřní výzdoby.Od května do září o sobotách a nedělích je zde průvodcovská služba, která vás poutavě seznámí s historií památky i okolí.

Ostatní informace

Vstup do památky je zatím zdarma.V bízkosti jsou krásné vyhlídky do údolí Vltavy a ne protější břeh.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Roztoky u Prahy
(vzdálenost od místa: 0.22 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Levý Hradec

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace