Labské vyhlídky

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Jedeme do krásné přírody severně od Děčína, kde se projdeme po nádherných vyhlídkách na řeku Labe.

Labské vyhlídky
Labské vyhlídky
lupa

Ideálním dopravním prostředkem je vlak, kterým se dostaneme na děčínské hlavní nádraží a odtud nás autobus odveze do Labské Stráně, výchozího bodu našeho asi 14-ti kilometrového putování.

Za čím jedeme?

Salla terrana na vyhlídce Belveder
Salla terrana na vyhlídce Belveder
lupa

Z Labské Stráně se po červené značce vydáme k nejstarší upravené vyhlídce Českého Švýcarska. Vyhlídka Belveder se nachází u stejnojmenného hotelu 180 metrů nad hladinou Labe. Obdivovat zde můžeme kromě skal tyčících se nad řekou i sallu terranu uměle vytesanou do skalního bloku. V hotelu se před cestou můžeme občerstvit, otvírají v 10 hodin, a po červené značce vyrazíme k dalším vyhlídkám na Labe. Asi po 6 kilometrech dojdeme k Růžové vyhlídce. Z ní vidíme nejen kouzelný labský kaňon, ale i město Děčín, s jeho dominantou, místním zámkem. Dalšími vyhlídkami na cestě jsou Spálenisko, vyhlídka Labská stráž, z které je vidět celkem velká část řeky a kdysi se odtud asi strážila přístupová cesta do Děčína po vodě od severu. Další vyhlídkou je Sněžnická, z které toho nyní už moc vidět není díky vzrostlým stromům. Poslední vyhlídkou na trase červené značky je Stoličná hora, odkud máme město Děčín jako na dlani. Ze Stoličné hory sestoupíme po schodech dolů do města. Červená značka vede dále k místní nemocnici, odkud je možno se autobusem dopravit zpět na nádraží, nebo se vydáme děčínskými ulicemi k místnímu zámku, který je celoročně otevřen a v jakoukoliv roční dobu má svým návštěvníkům co nabídnout. My jsme si prohlédli moc pěknou výstavu hraček, kterou je možno navštívit už jen do 27. března. Od zámku je to již jen kousek přes řeku k nádraží, ale kdo by neměl ještě dost našlapáno, může vylézt i na vyhlídku Pastýřská stěna, z které máte Děčínský zámek jako na dlani.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vyhlídka Belveder
Vyhlídka Belveder
lupa

Posilnit se můžeme před cestou v hotelu Belveder, pak si musíme vystačit s vlastními zásobami. Na konci putování si můžeme vybrat k občerstvení některou z mnoha restaurací v Děčíně. My jsme se dobře a za skvělé ceny najedli v restauraci U pekaře v Lázeňské ulici pod zámkem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příroda, kterou procházíme a i ta, kterou vidíme z vyhlídek je kouzelná. Jedinou kaňkou na výletě byla dopolední mlha, kterou se sluníčko jen těžce prokousávalo.

Ostatní informace

Výhled z vyhlídky Belveder
Výhled z vyhlídky Belveder
lupa

Ideálním spojením do Děčína je vlak z Ústí nad Labem, který odjíždí v 8 hodin a na něj navazuje v Děčíně autobus číslo 423 do Labské Stráně. Odjíždí z nástupiště číslo 1.

Vstupné na Děčínský zámek je 70,- Kč, zlevněné 55,- Kč a 40,- Kč, rodinné vstupné 180,- Kč. Vstup na výstavy pořádané za zámku je 30,- a 15,- Kč.Další informace

Hodnocení:
2374. místo
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dolní Žleb
(vzdálenost od místa: 0.72 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Labské vyhlídky

Zdravím...
05.08.2011 11:34

...tato destinace je fenomenální, vyhlídky na kaňon Labe, Belveder a mnoho možností, jak se napojit na cesty vedoucí z CHKO hlouběji až do NP. Jsem vděčný, že mám kol sebe takové okolí...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace