Děčín

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Město Děčín je sám o sobě malé přístavní městečko, které je roztahané převážně panelovým předměstím. Jeho centrum je však malé.

Za čím jedeme?

Centrum Děčína opisuje jakoby trojúhelník skládanící se z Masarykova náměstí, zámku, Vyhlídky Nebíčko a Zoo, muzea a nádraží.

lupa

Zámek a hradby
Poměrně malý zámek, vystavený na cípu skály, viditelný ze skoro celé západní části Děčína. Přístupová cesta zaujme ledaskoho více než samotný zámek :-) Přímo na dvorku je tzv. děčínský strom - buk lesní stříhanolistý, sluneční hodiny a
na další zajímavosti jako třeba Modrý pokoj, zámecká konírna si ovšem musíte zakoupit vstupenku na prohlídku zámku. Zámek je pouze po částečné rekonstrukci, jeho obnovená část stojí za vidění.

Růžová zahrada
Zpočátku léta patří mezi to nejkrásnější, co můžete ve městě najít.
Skýtá cca 27 druhů rozkvetlých růží s Vyhlídkou Gloriet na město Děčín obklopenou souborem soch dvou zápasníků a sedm ženských skulptur ohraničené hradbami. Vstup se platí v hale Sala terrena, která je vyzdobená malbami mytologických postav a má výborné akustické vlastnosti. Pokud budete mít štěstí, paní od kasy vám v ní zazpívá vaše jméno, tak jak jste ho určitě ještě nikdy neslyšeli :-)

Pastýřská stěna a vyhlídka Nebíčko
Nabízí se několik možných přístupů, a to buď zadem po silnici jakoby od městského muzea nebo po schodech se vstupem ze silnice u řeky.Součástí Nebíčka je restaurace, kde je možnost se najíst za normální ceny vzhledem k prostředí. Přímo ze zábradlí restaurace je nádherný výhled na celý Děčín a je zde instalován i placený dalekohled.

Zoo - ležící hnedka vedle Vyhlídky Nebíčko
Děčínské Zoo stojí za shlédnutí hlavně díky páru medvědů grizzly, jinak pouze pokud máte čas nebo menší děti. Parkoviště je placené a nehlídané, dobré je použít parkoviště Nebíčka přimo vedle.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

zakletý
zakletý
lupa

Cestou z města na Vyhlídku nebo z ní do centra je na konci železného mostu restaurace Paroloď - Dělají zde výbornou italskou pasta a pizzu, zpříjemní vám to milá obsluha. Terasa je udělaná jako horní paluba parníku a poskytuje krásný výhled na Labe a vyhlídku Nebíčko.Vnitřek je proveden jako stará italská pekárna s pecí a obrázky. Krom Parolodě jsou v okolí 2 další pizzerie, které jsou obyčejnější,ale i trochu levnější.

za řekou
za řekou
lupa

Vzhledem k umístění Děčína blízko u hranic, není problém sehnat nějaký ten hotel či penzion. Pokud chcete sehnat místo v hotýlku blízko turisticky oblíbeného Hřenska, je potřeba rezervovat místo dlouho dopředu a jejich cena bude vysoká. Doporučujeme se poohlédnout po nějakém přilehlém předměstí, například v Nebočadech hotel Formule - link http://www.hotelformule.cz/ - nabízí levné a pěkné ubytování v blízkosti autobusové zastávky Děčínského MHD. Nedaleko je i výborná mexická restaurace, kterou vřele doporučuji, výborné jídlo, pestrý výběr koření a kvalitní vínečka. http://www.texmexbar.com/ - pokud vás cestování ještě neunavilo, ve sklepení se nachází menší disco klubík, fotky si můžete prohlédnout na odkazech výše.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Trochu záludné jsou automaty na jízdenky v městské MHD, nevrací totiž drobné, takže pokud nemáte menší mince, vyjde vás to zbytečně dráž.

Ostatní informace

Zámek Děčín - otevírací doba - 9-18hod.

most drah
most drah
lupa

I. okruh - nejatraktivnější prostory zámku, modrý sál s původní malbou, soukromý apartmán hraběte Thuma a vyhlídka na město - otevír. doba je 9-17(18)hod v letních měsících a cena 48Kč/dospělí, 36Kč/důchodci, studenti

II. okruh - návštěva muzea, zbrojnice, a mnoho dalšího - otevír. doba je 9-12 a 13-17hod. a cena je 30Kč/dospělí, 15Kč/důchodci a studenti

Návštěva Růžové zahrady v otevírací době od 10 - 20hod. a vstupné je 12Kč.

Návštěva Děčínské ZOO je v těchto měsících v ceně 80Kč/dospělí, 40Kč/děti (3-15let)

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • DěčínDalší informace

Hodnocení:
1467. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
11 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Děčín-Přípeř
(vzdálenost od místa: 0.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Děčín

k výletu do Děčína.
06.02.2011 19:44

Břeňová
Musím dát trochu turistikého výkladu na doplnění.To,že je starý Děčín vybourán a zastaven paneláky,je věc soudruha Štrougala,který měl akci v 70.letech"se vším starým pryč"Takže zbouralˇUstí nad Labem,Most,atd.Za náměstím a u Labe v Děčíně byla tzv.námořní čtvrtˇkde byly hospody,nálevny,taky katovský domek i bydlení pro námořníky.Taky staré překladiště,vše je pryč.Ale k Děčínu patří taky Podmokly,na druhé straně Labe.
interesting post
24.04.2016 09:40

fion
mobdro apk file is the most attractive application that will expect to give client to best video streams. As we as a whole realize that, this application is not perfect to iPhone, iPad on account of no accessibility in the App store however we have another decision to get applications like this, Yes why don't we go for options? There are various motion picture gushing application in the web yet I've given you a chance to present few of them.MovieBox, ShowBox, PlayBox, Popcorn time are the best options accessible on the Internet for iPhone, iPad, Not just for these gadgets additionally accessible Android, Windows Phone, mobdro pc download, Mac. To take in more about these applications then suggest you see my past post on the best way to introduce and utilize these apps like mobdro here.and here mobdro app apk 2016 official application has a great many introduces as of now and most looking application in the Entertainment class. The ios form might be coming in 2016 as reports mobdro app for kodi . On the off chance that you need to mobdro iphone 6 and 5s Mobdro for iPhone, Please try to remain stick this website page, If accessible then I'll upgrade here. Andfor watching online videos we need video downloader vidmate app apk 2016 on android

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace