Kutná Hora - za sportem i kulturou vlakem

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

městský útulek
městský útulek
lupa

Zajímavým výletem pro děti je výprava vlakem do Kutné Hory za sportem a za kulturou. Z hlavního nádraží v Kutné Hoře se vydejte pěšky vpravo po ulici, která se napojí na hlavní silnici Vítěznou. Asi po 300 metrech je Sedlcký klášter a chrám, který je přístupný. Vstupné je dle mého názoru poměrně vysoké, památku lze ale obdivovat dobře i zvenčí. Kostnici vynecháme, vzhledem k času na sport, a pokračujeme pěšky ulicí Vítěznou a Masarykovou. Na kruhové křižovatce odbočíme doleva silnicí Hrnčířskou, která se stáčí za městem zvolna k městu zpět. Ulicí Čáslavská se asi po 1 km dostaneme k našemu prvnímu cíli - sportovnímu areálu a bobové dráze, která je údajně nejdelší v Čechách a druhou nejdelší ve střední Evropě. Pak pokračujeme do historického centra města se zastávkami u památek s množstvím obchůdků a odpočivadel. Zpáteční cestu lze nastoupit v žel. stanici Kutná Hora - město, která pokračuje stanicí Kutná Hora-hl. nádraží. Odtamtud můžete přestoupit na hlavní směry dráhy a dostat se již domů. Tato užitečná informace byla pro nás nová.

Za čím jedeme?

bobová dráha
bobová dráha
lupa

Po dvou adrenalinově relaxačních hodinách na bobové dráze se vydáváme do historického centra. Projdeme střed a starobylé uličky města ke kostelu sv. Jakuba (opět zvenčí, vysoké vstupné!) a dostáváme se k Jeziutské koleji, kde byla v květnu 2009 vystavena Císařská korunovační koruna Svaté říše římské z 10.st. Tato koruna byla zhotovena pro korunovaci římského císaře Otty I. Korunu přivezl do Čech Karel IV. a nechal pro ni zbudovat dle pramenů hrad Karlštejn-důstojné úložiště. Hned z oken koleje je k vidění chrám sv. Barbory. Ten nakonec navštívíme i přes vysoké vstupné:).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

císařská koruna
císařská koruna
lupa

Na bobové dráze je možné posedět venku i vevnitř v pěkném prostředí. Jenže nabídka jídel byla omezená (nebyly k dispozici "hotovky"), takže na prvotní zahnání hladu je k dostání klobása nebo párek. Netočí tam také již desetistupňové pivo, což je během sportu maximum:).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pestrost činnností během výletu, legrace, slunečné počasí a historické prostředí krásného města.

Ostatní informace

sv. Barbora
sv. Barbora
lupa

Cena vstupů do objektů je obecně vysoká, ačkoliv jsou památky na seznamu UNESCO...Vstup do chrámu sv. Barbory je cca 80 Kč na osobu. Jízda vlakem není drahá, lze využít i skupinové jízdné, či zákaznické karty In-karty ČD.

Jedna jízda na bobové dráze o celkové délce 1,5 km stojí 40 Kč, to je příznivá cena.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou, za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kutná Hora město
(vzdálenost od místa: 0.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kutná Hora - za sportem i kulturou vlakem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace