Králický Sněžník – 1423 m.n.m.

Tipy na výlet, Kralický Sněžník
Kam a jak jedeme?

lupa

Naše cesta na tento Jesenický vrchol začala ve 6 hodin ráno v Ostravě. Vlakem jsme se dopravili přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Starého Města pod Sněžníkem, kde jsme se dostali kolem 9 hodiny. Hned na nádraží se napojujeme na modrou značku, která nás má dovést do obce Stříbrnice, která je vzdálena cca půl hodiny pohodové chůze přes mírný kopeček. Cesta vede mezi poli a už tady se nám naskýtá krásný výhled na okolní hřebeny s kralickým sněžníkem v pozadí. Ve Stříbrnici si dáváme krátkou pauzu. Sedíme venku a na to že je konec října nás překvapuje jak je teplo, nemohli jsme si přát lepší počasí. Dále pokračujeme po žluté značce na chatu „Navrší“…Tento úsek je poměrně náročný, cesta vede vedle sjezdovky, ale vidina občerstvení nás táhne kupředu. Tady se zdržujeme delší chvíli, je krásně vidět Praděd a napravo od něj vrchní nádrž Dlouhé stráně, moc se nám odtud nechce, ale přece jen se na cestu nakonec vydáváme. Cesta stoupá mírně vzhůru a docela rychle utíká. Po hodině chůze se dostáváme k rozcestí „Stříbrnická“ (sedlo) a odtud už je to k vrcholu kousek. Cesta se začíná trošku prudčeji stoupat a i podklad se mění z lesní pěšiny na kameny. Jakmile se vynoříme z lesa uchvátí nás nádherný výhled na vrchol a také do údolí. Procházíme kolem bývalé chaty, samozřejmě nezapomeneme se podívat na slona a už se těšíme na vrchol. U pramene Moravy se osvěžíme a poslední část výstupu doslova vybíháme a staneme na našem vytouženém vrcholu. Teda pokud se můžeme Králický Sněžník nazvat vrcholem, samotný vrchol je velký asi jako 3 fotbalová hřiště, jen uprostřed je hromada kamenů po bývalé rozhledně. Cesta trvá celkem od nádraží zhruba 3 hodiny chůze, bez jakýchkoliv zastávek. Při tak krásném počasí nám trvala cca 5 hodin. Náš plán také počítal s tím, že někde na vrcholu přespíme, jako nejvhodnější místo se nám jevil palouček u slona, sešli jsme tedy níž začali si dělat jídlo a čekali na západ slunce. Bylo jasno a něco tak úchvatného jsem neviděl… Jen tak jsme všichni seděli a koukali s otevřenou pusou. Překvapilo nás, že tam zůstávalo poměrně hodně lidí. Druhý den jsme se probudili do krásného, ale chladného rána. Posnídali jsme, vychutnali si východ slunce a po stejné trase jsme se vydali dolů. Pro mě nechal tento výstup hodně silný zážitek, kralický sněžník mi připadá jako strašně zajímavý vrchol, ať už svou rozlohou, tak umístěním. Za dobrého počasí je vidět Sněžka a na druhé straně Praděd. Vše bylo umocněno barevností podzimní přírody. Prostě co víc si může milovník hor přát. Jiří Doležal

Za čím jedeme?

.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

.

Ostatní informace

.Další informace

Hodnocení:
1452. místo
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chrastice
(vzdálenost od místa: 10.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Králický Sněžník – 1423 m.n.m.

Králický Sněžník
09.04.2006 20:29

Marek
Pánové kdybyste zažili na Králickém Sněžníku východ slunce,mluvili byste jinak.Já ho tam zažil a byl moc pěkný.Je to už dost let zpět.Ta příroda byla dost zasažena smogem,ale bez lidí.Hodnotit článek nebudu,já šel tehdy z Babuše a v noci,abychom stihli východ slunce.Velice rád na to vzpomínám.
RE> Králický Sněžník
13.05.2007 19:47

Elen
Pánové,
ty metry jste spletli, má to 1423 m, i když Poláci uvádějí 1426 m.
Jinak máte pravdu, je to pěkný kopec, chodím tam tak třikrát za rok, i když na východ slunce jsem tam ještě nebyla.
:-(
16.06.2008 19:59

:-(
MY POJEDEM SE ŠKOLOU NA KRALIČÁK A ZAJÍMALO BY MĚ JĚSTLI JE TO PRUDKÝ NEBO NE...
RE> :-(
01.09.2008 07:38

Majkl
neboj, není to tak hrozný ;)
Chyby v údajích
18.01.2009 10:56

S.Svoboda
Vážení čtenáři, opravte si nesprávné údaje,které autor popsal:
Králický (ne Kralický) Sněžník dosahuje výšky 1423m a ne 1432m.

S pozdravem "Turistice zdar"

S.Svoboda, Praha JM
Kralický Sněžník
08.02.2009 13:40
Článek je pěkný, ale asi došlo k překlepu. Při pohledu na Praděd nemohou být Dlouhé stráně nalevo, ale vpravo od Pradědu. Jinak přeji hezké tůry a hodně východů slunce na horách.
Děkuji
13.02.2009 12:41
Děkuji za upozornění na chyby...už jsem je napravil
"Jesenický"
21.11.2005 12:29

Ota
Tak za prvé se píše jesenický vrchol a za druhé Králický Sněžník není žádným jesenickým vrcholem, neboť se jedná o samostatné a navíc 3. nejvyšší pohoří v ČR...
RE> "Jesenický"
30.11.2005 10:45

Fikeis
s tim jesenickým vrcholem má kolega pravdu, ale jinak je to pěkný článek a Kraličák je opravdu pěkná procházka....zatim
RE> "Jesenický"
06.01.2006 12:11

Kudlisek
Rejpale... Možná máš pravdu ale stylem jakým jsi to napsal to byl hnus. Trošku slušnosti při jednání s lidmi... všichni jsme si rovni.
RE> RE> "Jesenický"
24.02.2009 00:11

Ota
Hnus? HNus je takováto dezinformace. Když již někdo publikuje, neměl by si alespoň plést pohoří!
K.Sněžník
19.04.2009 21:16

Jarda
Nejpěknější cesta na vrchol je ze starého mésta,případně pro motoristy ze Stříbrnic,a to koncem září,na vrcholu jsou ještě borůvky a dozrávají brusinky.Tak to skuste,stojí to za to!
Pozvánka na setkání
24.07.2009 15:14

Jarda
První zářjový týden v sobotu se opět koná pochod k prameni Moravy,letos již 20tý ročník.Napoledne bude menší rozprava o historii a přírodě v tomto pohoří.
Od 9h do 14h zde bude služba,můžete obdržet razítka,nějaké drobnosti od sponzorů,včetně piva z Hanušovic a Litovle,pravá,dobrá moravská.Takže všichni dobří Moravané,jste očekáváni v hojném počtu,pozvánka platím pro všechny,kteří toto čtou.Takže 5.9.vzhůru na Sněžník,nejlépe a nejblíž ze Starého Mésta pod Sněžníkem.
Jeseniky
05.08.2009 14:18

pedrof
hlavne,ze se shodnete,ze Kralicky Sneznik je v Jesenikach :-)
Kde je Králický Sněžník
03.10.2011 09:55

Celkem hezky je popsáno členění v článku na serveru trekking, ohledně toho jsou-li to Jeseníky nebo ne, v širším slova smyslu Králický Sněžník k Jeseníkům rozhodně patří.

http://www.treking.cz/regiony/geomorfologicke-cleneni-ceske-republiky.htm

09.04.2012 06:15
byl jsem tam v zime i vlete a pokazde tam nadherne slunecne pocasi
Malebná příroda úžasný kraj
19.06.2015 14:00

Novákova
Malebný kraj, úžasná příroda, prostě tento kraj miluji. Právě jsme se vrátili a mohu jenom doporučit. Ubytovaný jsme byli v krásném ubytování v soukromí přímo na Dolní Moravě v apartmánu Cardovi (http://apartman-cardovi.cz/ubytovani-dolni-morava) a vřele doporučuji. Nováková

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace