kralický sněžník

Tipy na výlet, Kralický Sněžník
Kam a jak jedeme?

Vychutnejte si kouzlo kraje pod Králickým Sněžníkem, aktivní turistice se meze nekladou! Vedle přírodního potenciálu zde máte jedinečnou možnost seznámit se s unikátním systémem předválečného opevnění - Králickou pevnostní oblastí. Navštivte tvrz Boudu, Vojenské muzeum v Králíkách, či akci Cihelna.


Součástí Králické pevnostní oblasti je množství bunkrů, řopíků a srubů, které nejsou přístupné veřejnosti. Historie chtivým jsou však otevřeny brány několikaopravených a zpřístupněných památek. Nechte se přenést do napjaté doby před druhou světovou válkou a poznejte výsledek mimořádného úsilí našich dědů a pradědů při obraně naší vlasti.


Nejznámějším z objektů je dělostřelecká tvrz Bouda s množstvím dochovaných cenných detailů a fragmentů. Zdejší atmosféra je stejně jako u nedávno zpřístupněné pevnosti Hůrka neopakovatelná. Jádrem celé oblasti je pak Vojenské muzeum Králíky s expozicí věnovanou výzbroji mobilních součástí československé armády. Lákavou pobídkou k návštěvě je Akce Cihelna - přijeďte se podívat na přehlídku vojenské techniky, kterou každoročně shlédne téměř 20 tisíc diváků.


Stojí za to prozkoumat panenskou přírodu masivu třetího nejvyššího pohoří v České republice, skrytá zákoutí pod Jeřábem, Bukovou horou či Suchým vrchem. A věřte, při zdolávání těchto vrcholů se zajista zadýcháte. Čeká vás totiž převýšení několika stovek metrů.

Kraj se vyznačuje drsnou a mimořádně zachovalou přírodou. Nachází se tu hned několik oblastí, které jsou předmětem ochrany a představují turisticky přitažlivé prostory, jejichž příroda byla dosud ušetřena nepříznivých dopadů civilizace.
Oblast Králického Sněžníku má co nabídnout, důkazem toho je finálová účast ve dvou ročnících soutěže EDEN.


Za čím jedeme?

Vojenské muzeum v Králíkách, či Cihelna.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Restaurace poblíž vyhlídky......................................

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozhledna.........................................

Ostatní informace

Ceny jsou OK.............................................Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chrastice
(vzdálenost od místa: 7.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu kralický sněžník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace