Když bílí sloni táhnou...

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

1
1
lupa

Pokud projíždíte Libercem po E 442 na sever, zastavte se u obce Jítrava k prohlídce chráněného přírodního útvaru Bílé kameny. K bílým pískovcovým skalám vede od hlavní silnice severně po pravé straně přes louku pěšina, která je dlouhá cca 1 km. Ojedinělé oblé útvary plné prohlubní a dutin jsou dobře viditelné od hlavní silnice a nabízejí nevšední zastavení. Shluky kamenů plují směrem k lesům jako stádo slonů, kteří vezou pasažéry sedící na temenech a hřbetech s sebou...

Za čím jedeme?

2
2
lupa

Od roku 1964 je seskupení skal vyhlášeným chráněným útvarem. Minerál kaolinit zabarvuje písek do běla. Jedná se o přírodní památku. Skály budí fantazii a mají plno překvapení, která uvítají ke hře děti nebo k protažení údů jejich rodiče.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo jsme měli s sebou. Dobře vaří v penzionu U Budulínka, který je nedaleko odtud v obci Polesí - Rynoltice. Ale jíst se dá jistě i v Jítravě nebo další cestou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Sedět nebo ležet na hřbetech slonů. Škoda těch místy vyrytých míst v kamenech "na památku". Památka je opatřena naučnou tabulí s topografickými informacemi a fotografiemi.

Ostatní informace

Platíte cenu za dopravu, stravu - jinak nic. Čas to nestojí, a stojí to za to vidět.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rynoltice
(vzdálenost od místa: 1.87 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Když bílí sloni táhnou...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace