Karlštejnské vinobraní

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Karlštejn 1
Karlštejn 1
lupa

Karlštejnské vinobraní se koná každý rok na konci září. Jezdíme vlakem z Prahy a abychom se i trochu prošli, vystoupíme v Zadní Třebani, odkud chodíme na Karlštejn pěšky. Cesta je dlouhá asi 3km.

Karlštejn 2
Karlštejn 2
lupa

Z nádraží v Třebani jdeme přes most - po žluté. Tady je úsek asi 1km po silnici . Nad zatáčkou nás ale značení svede mezi pole a pak už je cesta pohodlná a nenáročná. Zdoláme jeden stoupáček a na vrcholu nás čeká odpočívadlo s překrásným výhledem na Hrad Karlštejn, který máme jako na dlani.

Odtud pak sestoupíme do podhradí.

Mlok
Mlok
lupa

Karlštejnské vinobraní je akce, na které si užijete jak vína a burčáku, sýrů, masa, koláčků,trdelníků a jiných dobrot, tak i kulturních zážitků. Nejde nezmínit královský průvod, který bývá opravdu uvěřitelný Smile.

Karlštejn 3
Karlštejn 3
lupa

Kromě prohlídky hradu se můžete podívat do muzea voskurín (voskových figurín :) ), určitě stojí za to navštívit muzeum betlémů, nebo shlédnout mechanickou alchymistickou dílnu :). Po celou dobu je připraven doprovodný program, takže uvidíte i vystoupení kejklířů, kašpárka, historické tance... Určitě se nudit nebudete.

Je libo Santiago ... ?
Je libo Santiago ... ?
lupa

Při této akci se najíte v podstatě všude. Za chůze, v sedě...v leže. Ale osvědčenou hospůdku máme mimo karlštejnský mumraj. Je to Středověká krčma hned za mostem, cestou k vlaku - prý už má "nového" majitele. Pokud si nesednete tady, tak máte šanci přímo naproti nádraží, kde je velice příjemná obsluha a dobře se tu najíte.

Příjemná je atmosféra a kouzlo místa. Program a prostě HRAD ! Procházka a výhled na hrad jsou také super. Smile Nadšeni jsme také byli z nálezu živého mloka, kterého zachytil Peťa a s laskavým svolením přikládám foto wink

Co se nám opravdu nelíbí, je hromada obchůdků s " jakoby suvenýry" které bohužel nemají nic společného s tímto místem. Agresivní rusky mluvící prodejci dokáží také dost otrávit sadsadsad

Jízdenka na vlak podle tarifu ČD.

Vstupné na hrad ( otevřeno celoročně ) . http://www.hradkarlstejn.cz/oteviraci-doba/Další informace

Hodnocení:
2199. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlštejn
(vzdálenost od místa: 1.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Karlštejnské vinobraní

Zařazení
08.12.2010 08:21
Lokalita se nachází v oblasti Kladensko a Rakovnicko.
Re: Zařazení
12.06.2011 13:43

AHA !! confused  To jsem se asi teda trochu sekla wink  Už jsem to opravila... Děkuji za upozornění...Smile

Re:
27.09.2011 15:06

Lennikka

Ahojka, mam na vas maly dotaz, shanim kontakt na jednoho prodejce, ktery tam tted o vikendu mel stanek s krasnymi drevenymi cedulkami se jmeny na dvere. Nevite nahodou, jaka je to firmam popr. kde by se to dalo zjistit? ;-)

Dekuji moc

Lenka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace