Ještědský okruh

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na krásný výlet v okolím Liberce.Start je v Horním Hanychově na konečné tramvají.Ta Vás přiveze od vlakového nebo autobusového nádraží.Jsou nedaleko od sebe.Od rozcestníku v horním Hanychově navštivte nejprve nedaleké IC.Vraťte se zpět a vyražte po červené značce,která Vás kolem lanovky na Skalku povede lesem až na Pláně.Zde doporučuji zastávku v chatě KČT na Pláních.Dále pokračujeme po červené přes Ještědku na středobod výletu Ještěd .Zde,pokud budete mít štěstí na počasí,budete mít krásný výhled.Od hotelorozhledny jděte po modré přes rozcestí Nad Výpřeží.Modrá vás povede také kolem němého svědka minulosti,kterým je bývalá sáňkařská dráha,o kterou se z pro mne nepochopitelných důvodů již léta nikdo nestará až do cíle okruhu,ke konečné zastávce tramvaje Horní Hanychov.Odtud tramvají k nádraží a po krásně prožitém výletě autobusem nebo vlakem do svých domovů nebo dočasných ubykací.

Za čím jedeme?

PO celé trase výletu budete mít spoustu krásné přírody,kamenných polí pod Ještědem,možnost zapůjčení kolobrndy na Ještědce,krásné výhledy z Ještědu/pokud bude počasí/.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Pro občerstvení a případné ubytování doporučuji turistickou chatu Pláně.Kdybyste si tu nedali nic jiného, tak chleba se sádlem a pivo,Vás jistě uspokojí. Zdejší kuchaři, jsou ale mistry svého oboru,proto věřím,že Vaše chutě uspokojí i něčím jiným.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Celá trasa vede nádhernou přírodou,pokud vám vyjde počasí a ne jako v mém případě,kdy byla mlha na krájení.Přesto je to krásná trasa,se stoupáním i sestupy.Dost smutný pohled je na bývalou sáňkařskou dráhou nad Hanychovem.

Ostatní informace

Ani v této oblasti se za vstup do přírody zatím neplatí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pilínkov
(vzdálenost od místa: 1.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ještědský okruh

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace