Jeskyně Driny

Tipy na výlet, Malé Karpaty
Kam a jak jedeme?

Jeskyně Driny se nachází na Slovensku v Malých Karpatech ve Smolenickém krasu.Z Modre pojedete silnicí směrem na Smolenice a u Smolenické Nové Vsi odbočíte k známému rekreačnímu zařízení Jahodník,u kterého je parkoviště.Z parkoviště půjdete lesní cestou do stráně vrchu Driny a přibližně po 1km se dostanete ke vstupu do jeskyně.

Za čím jedeme?

Jeskyně je dlouhá 680m a zpřístupněno je 450m chodeb.Jsou zde úzké puklinové chodby,například Chodba spolupracovníků,nebo Beňovského chodba a najdete zde i Síň slovenské speologické společnosti.V jeskyni je bohatá sintrová výzdoba.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V rekreačním středisku Jahodník se můžete ubytovat v chatě Jahodník,nebo v rekreačním středisku Záruby-Jahodník,kde se můžete taky stravovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V jeskyni jsou sintrové záclony se zoubkovaným lemováním,sintrové vodopády a jezírka a pagodovité stalagmity.Zajímavými útvary jsou například Palmový kmen,Stalagmitový lesík a Malá jeskyně.

Ostatní informace

Jeskyně je otevřena od dubna do října denně mimo pondělí.Vstupné činí okolo 100-200sk na osobu,od roku 2009 se bude platit v eurech.V nedaleké obci Smolenice stojí velmi pěkný romantický zámek,připomínající francouzské zámky.Zámek slouží jako kongresové centrum Slovenské akademie věd a pro veřejnost je uzavřen,výjimkou je však letošní červenec a srpen,kdy si jej návštěvníci mohou prohlédnout denně 10-17hod.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Jeskyně Driny

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace