Jarní výlet na vrcholky Českého středohoří

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Nádherná jarní příroda Českého středohoří a rozkvetlý hlaváček jarní je každoročním lákadlem k výletu.

Za čím jedeme?

Hlaváček jarní
Hlaváček jarní
lupa

Letos jsem vycházel z vesničky Kozly, kam jsem přijel autobusem z Mostu. Přilákal mě malý holý čedičový pahorek, Tobiášův vrch /354 m/, přírodní památka s výskytem teplomilné květeny. A nezklamal mě. Nádherné trsy rozkvetlého hlaváčku jarního a několik květů koniklece. No prostě nádhera. Po pokochání rozkvetlou přírodou jsem se vrátil zpět do vesničky a po silnici jsem pokračoval směrem na Sinutec. Ze silničky jsem brzy odbočil a kamenitou strání jsem vystoupal na Dlouhou horu /482 m/, přešel jsem 400 metrů dlouhý vrcholový hřeben a strání jsem sestupoval cestou necestou zpět k silnici. Tady jsem neměl na kytičky štěstí.

Hlaváček jarní
Hlaváček jarní
lupa

Po silnici jsem došel na okraj vesnice Sinutec k bývalému poutnímu místu, kde je zapomenutá Svatovítská studánka zázračné vody a ruina kapličky. Stále po silnici jsem pokračoval přes Charvatce do Mnichova. Odtud vychází zelená turistická značka.V sedle pod Oblíkem jsem odbočil ze značené cesty a strmou skalnatou strání jsem vyšel na Srdov /482 metrů/. Otevřel se mi nádherný kruhový výhled na západní část Českého středohoří. Hodně to tu foukalo a tak rychle zpět do sedla. I tady byly svahy zatím bez kytiček.

Oblík
Oblík
lupa

Po značené cestě jsem začal stoupat do svahu Oblíku. Za posledními keři jsem se vydal pěšinou jižním svahem hory.Tolik rozkvetlých hlaváčků jarních jsem ještě neviděl. Byly jich tisíce. Prostě nádhera!

Srdov, Brník
Srdov, Brník
lupa

Rozkvetlými loukami jsem sestoupil k samotě pod Oblíkem a stále po zelené jsem polními cestami a okolo Dobroměřického rybníka došel k Červenému vrchu. Vystoupal jsem na vrchol k Ejemově chatě s rozhlednou. Chata letos slaví své sté výročí. Příjemné posezení a dobré občerstvení završilo dnešní výlet.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou není možnost občerstvení, až v chatě na Červeňáku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherná jarní příroda, krása hlaváčku jarního, nádherné rozhledy

Ostatní informace

Z Červeňáku můžeme sejít do Lenešic /vlak/, do Loun /vlak, autobus/, nebo do Rané /autobus/.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sinutec
(vzdálenost od místa: 2.84 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jarní výlet na vrcholky Českého středohoří

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace