Hřebenovka z Velkého Javorníku

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Cílem našeho výletu je Velký javorník 918 m. n. m. a následná hřebenová túra přes Malý Javorník, Dlouhou, Krátkou, Huštýn, ze kterého sestoupíme dolů do Mořkova. Vyjíždíme vlakem ze Studénky. Naše túra začíná ve Veřovicích, kam se snadno dopravíme vlakem po dráze Studénka - Veřovice. Z Veřovic pokračujeme pěšky celou hřebenovou túru až do Mořkova, odkud jedeme vlakem zpět do Veřovic, kde můžeme opět přesednout na "kozu" (motorový vlak) směrem na Studénku. Po výstupu na Velký Javorník, scházíme dolů přes Malý Javorník, u pramene Jičínky odbočíme na červenou turistickou značku směrem na Dlouhou. Po této značce dojdeme až na Huštýn, kde se odpojíme a sestoupíme do Mořkova.

Za čím jedeme?

Trasa je bohatá jednak na výhledy, což nám poskytne především Velký Javorník, jednak na přírodu. Ta je především v druhé části naší cesty směrem na Huštýn, opravdu nezkažená. Huštýn je přírodní rezervace v oblasti Mořkovského lesa. Cesta vede po turistických značkách, a tak se nelze ztratit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Co se týče občerstvení, tak i na to je trasa poměrně bohatá. Především nesmíme zapomenout hospůdku na Velkém javorníku, kterou jistě všichni turisti dobře znají. Dostanete zde vše od turistického čaje až po zelňačku či jiné oblíbené jídlo.

V samotných Veřovicích je pak malý Občerstvení na nádraží, u které naše trasa začíná.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Každý, kdo byl na Javorníku, musí potvrdit, že zdejší výhled je opravdu nepopsatelný, a tak i po několikáté návštěvě vás neomrzí. Divoká příroda přírodní rezervace Huštýn pak nenechá klidným jediného milovníka přírody. Na své si příjdou i turisté, kteří se rádi projdou po delší trase a nepotřebují se potkávat s davy dalších turistů.

Ostatní informace

Hospoda na Velkém javorníku je v pondělí zavřená.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice pod Hostýnem
(vzdálenost od místa: 3.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hřebenovka z Velkého Javorníku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace