Hostýnské vrchy: Na Trojáku - Sv.Hostýn - Tesák - Na Trojáku

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Turistická chata Na Trojáku
Turistická chata Na Trojáku
lupa

V neděli 22.4.jsme vyrazili na turistický výlet do Hostýnských vrchů. Počasí bylo takové střídavé, ale hlavně že nepršelo. Autem jsme dojeli přes Valašské Meziříčí, Jablůnku, Ratiboř a Hošťálkovou k turistické chatě Na Trojáku kde bylo místo startu našeho výšlapu.

Popis trasy:

Místo startu - Na Trojáku
Místo startu - Na Trojáku
lupa

Od chaty Na Trojáku jsme se vydali po modré turistické značce k rozcestníku „Pod Křížkem“ (4km). Souběžně s touto značkou vede NS Tesák. Pokračovali jsme ještě 1km k dalšímu rozcestníku „U třech kamenů“. Odtud jsme se vydali po zelené značce přes „Holý vrch“ k rozcestníku „Klapinov“ (2km). Odtud cesta vede stále po zelené značce a souběžně s ní vede NS Hostýnské vrchy, která končí až na Hostýně. Zelená značka končí na rozcestníku „Skalný“ (2km) odkud jsme pokračovali zase po modré značce. Přes „Bukovinu“ jsme se dostali až k rozcestníku „Hostýn-Pod Valy“ (2km). Potom 0,5km po žluté do kopce na „Hostýn“. Celý tento úsek cesty byl velice pohodlný, cesta vedla lesem nebo po loukách a jediné mírné převýšení byl výstup k rozcestníku „U třech kamenů“. Z Hostýna jsme pokračovali po červené turistické značce na rozcestník „Chvalčov-Lesní školka. Je to jen 2km , ale je to prudký sestup po celé trase. Potom cesta vede po žluté značce podel potoka Bystřička přes rozcestník „Kozlůvky“ a „Valašky“ (1,5km). Kousek za Valaškami začíná cesta stoupat prudce do kopce až k rozcestníku „Pod Kyčerou“ (3km). Z tohoto místa je to zacházka asi 0,5km k turistické chatě Tesák. Od rozcestníku „Pod Kyčerou jsme šli po červené značce až k rozcestníku „Pod Křížkem“ (tu už jsme byli) a po modré značce jsme se dostali až k chatě Na Trojáku (6km).

Za čím jedeme?

Naplánovaná trasa je velice různorodá - horské turistické chaty, rozhledna, poutní místo a krásná příroda, takže každý si vybere.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na občerstvení a jídlo si můžete zajít Na Trojáku, na více místech na Hostýně nebo na chatě Tesák.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Památník partizánské brigádě Jana Žižky
Památník partizánské brigádě Jana Žižky
lupa

Cesta vede krásnou přírodou a až na to jedno stoupání a jeden sešup není náročná na převýšení. Na Hostýně můžete vylézt na rozhlednu ze které je výhled na město Bystřice pod Hostýnem anebo můžete navštívit zdejší poutní kostel.

Ostatní informace

Na této turistické trase si sběratelé turistických známek mohou koupit tyto známky:

360-Poutní místo Sv.Hostýn

382-Tesák

1040-Na Trojáku

a poblíž jsou ještě :

885-Bystřice pod Hostýnem

1246-Chvalčov-Obřany

Před informační tabulí
Před informační tabulí
lupa

Délka trasy se rozchází. Když sečtu kilometry podle turistických ukazatelů tak vyjde 25,5km. Když sečtu kilometry podle mapy na DVD fy Shocart tak je to 22km a podle programu Turistické trasy, který používám pro plánování tras včetně profilu tak to vyjde 23,5km. Takže skutečnost bude asi někde mezi těmito údaji.Další informace

Hodnocení:
3614. místo
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rajnochovice
(vzdálenost od místa: 8.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hostýnské vrchy: Na Trojáku - Sv.Hostýn - Tesák - Na Trojáku

26.04.2012 21:43

Pěkný článek - z Trojáku jsme se jednou v zimě přesunuli busem na Tesák a odtud na běžkách zpět přes Tři kameny na Tesák. Pěkný výlet i s malými dětmi.

27.04.2012 09:08
Krásné místo, dobré pivečko a řízek přes celý talíř! Doporučuji spíš použít kolo, ale pěškobus či autobus taky ujde :)
07.11.2012 21:00
Na kole celkem masakr

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace