Do míst s pozitivní energií.

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Výlet do míst, kde se nacházejí megalitické památky, do tak zvaného magického nebo také léčebného trojúhelníku Panenský Týnec - Zíchovecký Kremlech - Kamenný pastýř.

Za čím jedeme?

Panenský Týnec, nedokončený chrám
Panenský Týnec, nedokončený chrám
lupa

Autobusem jsem přijel do Panenského Týnce. Výlet začínám prohlídkou mohutného nedostavěného gotického chrámu, který stojí na silné pozitivní zóně. O historii místa a chrámu se seznamuji na opodál stojícím panelu. Zajímavé a tajuplné místo.

zřícenina hradu Žerotín
zřícenina hradu Žerotín
lupa

Po modrém turistickém značení docházím do Žerotína. Malá odbočka na zříceninu gotického hradu, z kterého se dochovaly pouze dva kusy zdiva, sklep a dvojitý příkop. Značená cesta pokračuje po okraji lesa do Samotína. Zde opět odbočuji a po silnici jdu do obce Zichovec. Okolo pěkného nového pivovaru a pivovarské hospody scházím k rybníku, kde na jeho břehu je postavená replika prehistorického kamenného kruhu, které mu se říká kromlech. Ten byl postaven v roce 2010 jako určitý návrat k tradicím zdejšího kraje, ve kterém se nacházejí početné megalitické památky.

Zichovecký pivovar
Zichovecký pivovar
lupa

Vracím se zpět na modré značení a pokračuji přes Belichov a Malý Belichov směrem k přírodní památce Na Pilavě. Na okraji lesa je hezká studánka U Rumcajse. Po chvíli jsem opustil lesní cestu a vystoupal jsem svahem na návrší, kde kousek od lesa je telekomunikační věž z rozhlednou. Vyhlídková věž rozhledny Líský je ve výšce 25 metrů a umožňuje výhled na blízké obce v okolí, na České středohoří a na rozsáhlé pásmo lesů přírodního parku Džbán. Nebylo zrovna pěkné počasí a tak výhled byl omezen. Polní cestou jsem sešel do obce Líský a po silnici jsem došel do Hořešovic. Za prohlídku stojí stará dřevěná zvonička. Pokračuji do Klobuk a k cíli výletu, ke králi českých menhirů.

Menhir Zkamenělý pastýř je největším menhirem v ČR. Je velmi často navštěvovaný a připisují se mu léčivé účinky, protože vydává pozitivní energii.

Cestu jsem ukončil na vlakové zastávce v Klobukách.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nějaké to občerstvení raději s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Upravené památky doplněné informačními panely. Nová rozhledna.

Ostatní informace

Rozhledna a památky jsou volně přístupné, neplatí se žádné vstupné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Telce
(vzdálenost od místa: 5.54 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do míst s pozitivní energií.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace