Dá se v Čechách zahřát se v zimě?

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Lázně Skalka
Lázně Skalka
lupa

Už je vám taky tuto zimu (2010) stále zima a kalamit máte tzv. plné botky? Jste unavení a lyžujete či sáňkujete jenom z povinnosti? Chtěli byste za teplem na jih, ale v peněžence prázdno? Nezoufejte!!! Mám pro Vás tip na výlet, při němž si užijete i teplou koupel. Zvu vás do Lázní Skalka u Prostějova.

Lázně Skalka byly založeny již v roce 1928 a mají tedy za sebou téměř stoletou tradici. V místě, kde kdysi býval rybník Bařisko, napájený dvěma prameny minerální vody, byly v roce 1928 postaveny Vilémem Sonevendem z Prostějova sirnatoalkalické lázně. V roce 1938 prováděl doc. Dr. Schnabal průzkum pramenů a při páté sondě objevil artézský pramen minerální vody o teplotě 23°C, který tryskal do výše 3 metrů.
V současné době se zde léčí převážně choroby revmatického charakteru a pohybového ústrojí.

Toliko stručná historie a teď se dostávám k jádru věci. Při našem výletě mě více jak mile překvapila možnost, zakoupit si koupel v místní minerální vodě na místě a bez objednání a dokonce bez čekání a to i v neděli. V našich lázních téměř neuvěřitelná věc nemuset se objednávat týden dopředu. Zkuste v nějakých jiných lázních u nás přijet o víkendu a zažádat o proceduru hned teď. Tak to je zcela nemožné. Musíte být objednaní několik dnů předem. Jinak máte smůlu. Ne tak v Lázních Skalka u Prostějova.

S přáteli a dětmi jsme se jednu březnovou neděli vypravili na výlet. Nebylo zrovna nejtepleji. Prošli jsem si okolí lázní, našli zatopený lom, nadýchali se čerstvého vzduchu a vydali jsme se směrem k hlavní lázeňské budově. Tam u pokladny zaplatíte 100 Kč, vyfasujete ručník (my jsme s sebou nic neměli, ale není to ani potřeba) a už vás lázeňská pracovnice nasměruje směrem k vaně. Každý do své. Koupání je zhruba půl hodinové. Pak se osušíte a s nabranými silami se vydáte buď směr místní restaurace nebo domů. Každý podle své chuti.

Za čím jedeme?

Jedeme využít přírodní minerální vodu jak ke koupání, tak k obohacení pitného režimu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jedli jsme v místním hostinci. Nic nás nepřekvapilo, nic nás nezklamalo. otevřeno měli a teplé jídlo také.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Lázně a okolí jsou kozelné k procházce ve kteroukoliv roční dobu. V létě funkční koupaliště.

Ostatní informace

O všech cenách procedur, jejich aktuálním vývoji, popř. změnách se dozvíte na web stránkách Lázní Skalka. I když tyto lázně byly popisovány i na jiných místech zdejšího portálu, přidávám tento článek jako osobní zhodnocení místní zajímavosti a tip na zahřátí se.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čelčice
(vzdálenost od místa: 1.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dá se v Čechách zahřát se v zimě?

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace