Cínovec, Krušné Hory na kole

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Cínovec, hotel Pomezí
Cínovec, hotel Pomezí
lupa

Příjezdové místo: Cínovec 14 km od Teplic směrem na Dresden. Parkoviště je u hotelu Pomezí pod lávkou přes hlavní silnici. Obec Cínovec se nachází na hřebenové pláni Krušných Hor ve výšce 835 m. Vznikla ve 14 století, kdy byla v okolí objevena ložiska cínové a stříbrné rudy. V roce 1885 byla obec povýšena na hornické město. V současné době je Cínovec částí města Dubí a žije v něm okolo 70 stálých obyvatel (http://www.cinovec.estranky.cz/).

Za čím jedeme?

Vodopád u Geisingu
Vodopád u Geisingu
lupa

Po prohlédnutí turistické mapy vedle lávky se z parkoviště vydáme na kole do obce ke kostelu Nanebevzetí panny Marie. U kostela se napojíme na cyklotrasu č. 23 do Fojtovic. Cestou mineme Dlouhý rybník, který je v parném létě obsazen nudisty. Asi 500 m před Fojtovicemi odbočíme doleva na šotolinovou cestu k turistickému hraničnímu přechodu do Něměcka a dojedeme do Fürstenau. Z Fürstenau pokračujeme po silnici do Geisingu (http://www.geising.de/). Na začátku městečka se dáme vlevo k lyžařským vlekům, kde se napojíme na vrstevnicovou cyklostezku, po které přijedeme k silnici směřující do Altenbergu (http://altenberg.de/). Po silnici jedeme vlevo do první pravotočivé zatáčky, kde nás ukazatel láká k prohlídce vodopádu. Kola můžeme uložit v přístřešku u cesty a asi 150 m dojít pěšky. Po prohlídce vodopádu se vrátíme zpět na silnici a jedeme vlevo do kopce do lázeňského města Altenberg. U vlakového nádraží odbočíme doleva a jedeme lesem po silnici do Rehefeldu. Při sjíždění s kopce vidíme lyžařký vlek, ke kterému dojedeme. Od něj pokračujeme po silnici do kopce. Na kopci odbočíme na křižovatce vpravo a jedeme do Neuhermsdorfu. Za Neuhermsdorfem vidíme několik větrných elektráren. Na křižovatce pod nimi odbočíme po silnici vlevo a pokračujeme ke zrušené železniční trati Holzau – Moldava. U náspu zrušené tratě odbočíme k hraničnímu přechodu pro pěší a cyklisty do Moldavy (http://www.moldava.cz/). Dojedeme do obce Moldava a z ní dále do Nového Města , kde se napojíme na cyklotrasu č. 23. Pokud máme dostatek sil, můžeme vyšlápnout asi 1 km vpravo na Bouřňák (http://www.bournak.cz/). Z Bouřňáku je krásný výhled do okolí. Z Nového Města jedeme dále po cyklotrase č. 23 okolo horské chaty Vitiška zpět na Cínovec. Popsaná trasa je dlouhá 58 km a je vhodná pro všechny typy kol.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvit se můžeme po trase v mnoha restauracích. Pokud budeme chtít zůstat v oblasti déle, můžeme se ubytovat přímo v obci Cínovec.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám krajina a příroda Krušných Hor na obou stranách hranic.

Ostatní informace

V okolí Cínovce a Moldavy je mnoho alternativních, různě náročných cyklotras.

Předpověď počasí: http://www.yr.no/sted/Tsjekkia/Ústí_nad_Labem/Cínovec/time_for_time.html

Lázně Altenberg: http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/aquapark-s-laznemi-altenberg.html

Mapa: http://www.mapy.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na hory, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dubí
(vzdálenost od místa: 3.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cínovec, Krušné Hory na kole

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace