Chomutovský zoopark

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

vstup-horní vchod
vstup-horní vchod
lupa

Podkrušnohorský Zoopark Chomutov se nachází na okraji města směrem na Jirkov v blízkosti Kamencového jezera. Podoba dnešního rozsáhlého zooparku se datuje od roku 1975,kdy Walter Markel úspěšně zrealizoval svůj návrh do konce. Od té doby se park neustále zvětšuje a každým rokem tu najdete něco nového k vidění. Pokud pojedete autem je zde možnost využít parkoviště u horního vchodu. Lístek za parkování koupíte v pokladně zoo a tím si potom otevřete i závoru z výjezdu parkoviště. Parkování u dolní vchodu se platí u pokladny a je tu i stojan na kola. Bohužel vjezd do zoo na kole není možný.

Za čím jedeme?

Kamenný rydník
Kamenný rydník
lupa

Při vstupu do parku máte pocit, že nejste v zoo neboť pavilony nejsou nalepeny na sobě ,ale střídá je spousta zeleně. Procházka zooparkem je na dlouhé hodiny, ale můžete využít místní dopravní prostředky, které vás provezou parkem a to i za nepříznivého počasí. Lokálka Amálka je motorový vláček, který vozí návštěvníky klasickou částí parku, zajímavosti o zvířatech se dozvíte v průběhu jízdy z výkladu průvodce. Safari expresem můžete navštívit Eurosafari (nachází se mimo zoopark), ale i skanzen Stará Ves. Pokud bude chtít tento skanzen navštívit pěšky tak je vzdálen od hlavního vchodu zhruba 200 m a můžete použít vstupenku zakoupenou do zoo. Na děti je tu taky pamatováno spoustou prolézaček a houpaček. V lanovém centru si můžou vyzkoušet svoji zručnost nebo navštívit dětské zoo. Své zvířecí miláčky můžete vzít sebou, ale pouze na vodítku. Pokud si doma zapomenete udělat svačinku nezoufejte, po celé zoo jsou stánky s občerstvením, takže hlady jistě trpět nebudete a kdyby jste chtěli nakrmit i zvířata tak pouze krmením z krmných automatů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

restaurace Tajga
restaurace Tajga
lupa

Kromě stánků s občerstvením se můžete najíst v restauraci Tajga-při zakoupení celoroční permanetky obdržíte jednorázovou poukázku na 10% slevu nebo v restauraci U Pratura -ta je však mimo objekt,ale při předložení vstupenky budete mít též 10% slevu na konzumaci jídla.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Můžete být svědky krmení zvířat.A kdy budou jíst? To se dozvíte u jednotlivých pavilonů,kde najdete informace o čase krmení

Ostatní informace

Otevřeno:

1.3. - 31.3. 9:00-17:00 1.4. - 30.9. 9:00-17:30(víkend 9:00-18:00)

1.10 - 20.10 9:00 17:30 21.10 - 28.2. 9:00-16:30

Vstupné:

Dospělí 75 kč mimo sezónu 65 kč

Děti 45 kč mimo sezomu 40 kč

Parkovné:40 kč

Lokálka Amálka: dospělí - 40 kč děti - 30 kč

Safari expres: dospělí,děti - 30 kčDalší informace

Hodnocení:
3316. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chomutov město
(vzdálenost od místa: 1 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Chomutovský zoopark

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace