Chodorova Vrčeň

Tipy na výlet, Plzeňsko
Kam a jak jedeme?

Chodorova Vrčeň

Pořadatelé z klubu aktivního stáří TJ Rozvoj Plzeň připravili v sobotu 21. řervence turistický pochod s názvem Chodorova Vrčeň. Start putování byl v čekárně ČD Nepomuk s vynikajícím startérem Františkem Benešem. S krásným úsměvným humorem nás vyslal po červené TZ do Tojic a odtud lesní cestou do Mohelnice. Pro některé z nás byla tato cesta obohacena pravými smrkovými hříbky, které se tu a tam na někoho usmály. Dokonce i další turisté, kteří nás došli, vidíc nadšení z nálezu, nechávali hříbky za sebou a ti za nimi je s radostí nacházeli. Musím upozornit čtenáře že ty přehlédnuté hříbky nalézaly ženy. Postupně se tašky plnily a tak bylo dobré i vybírat. V Mohelnici bylo možné se i zhoupnout na houpačce, ale hodně opatrně, protože děvčata trochu povyrostla. Pomalu se nám přiblížilo Podhůří a my jsme se zaradovali, že nemáme zatím zaznamenám žádný „ kufr „. No ještě není konec. Z toho, že jsou v zeleném lese umístěny zelené turistické značky jsme si dělali legraci, netušíc další. Z Podhůří docela v poklidu se naše výprava dostala do obce Kladrubce, kde nás čekala zastávka na občerstvení. Prodejna potravin s usměvavou a ochotnou paní prodavačkou nám dokreslila krásnou trasu. Při pohledu na firmu Klaus timber s.r.o. jsme se trochu zarazili, ale určitě jde o schodu příjmení. Po občerstvení pak pomalu do malebné obce Liškov. Po krátké orientaci u rozcestníku, pak hurá asi 1 km do kopce a na vrcholu vlevo do lesa. A tady jsme se konečně dočkali. Zelená značka se nám asi po jednom kilometru najednou ztratila a bylo vymalováno. Vracet se a hledat se nám nechtělo a proto nastoupil orientační smysl a byli jsme překvapeni, že s úspěchem. Do Vrčeně se nám podařilo dorazit sice z druhé strany, ale hospůdka Na Faře s cílovou páskou nás přece jen přivítala. Kvalitní kančí guláš zasytil naše hladové žaludky. Dobré pivo na závěr a po hodince jsme vyrazili na vlakové nádraží Nepomuk – Dvorce. Až na konci před vstupem do vláčku motoráčku nás překvapil déšť s bouřkou, ale to nám už tolik nevadilo. Úspěšně jsme dorazili do Blatné a celý pochod zakončili tiskovkou v hospůdce U Datla. Krásný pochod plný dobré nálady s nám vlastním „ kufříkem“. Kdo jste tam letos nebyl určitě jděte příští rok. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Do krásné přírody kolem Nepomuku, podívat se na modelovou železnici a nakonec jsme měli štěstí i na houby.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vzhledem k tomu, že jsme vyrazili na jeden den, nebylo třeba ubytování. Něco jídla bylo v batůžkách a pak hospoda Na Faře, kde si každý přijde na své.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Před startem
Před startem
lupa

Hezká příroda, milá obsluha v prodejně potravin v Kladrubcích a také v době kdy někde jen tak houby nejsou dostatešné množství hříbků. Pak výborná jídla v hospodě Na Faře. Nesmíme zapomenout na vynikajícího startéra pochodu Františka Beneše. Jen takových lidí víc.

Ostatní informace

Kdo si bude chtít užít vláčky, pak modelová železnice ve Vrčeni. Kdo hledá najde.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nepomuk
(vzdálenost od místa: 1.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Chodorova Vrčeň

23.08.2012 23:17

Líbí se mi nejen výlety, ale jak ani nezapomínáte na nezbytné občerstvení 

Re:
31.08.2012 18:57

Pane Vít občerstvení je vždy nutné a mnohdy je u něj pořádná legrace. Pokud budete mít čas tak 29. září jedeme na Senior pochod Oldy Okrouhlého. Rádi bychom se s Vámi setkali. Vladimír Vildt.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace