Červený Újezd na jaře nebo na podzim? A Kožova hora....

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Kožová hora
Kožová hora
lupa

Oblastí, kam směřujeme je jižní okraj Kladna. Nejprve odbočíme na Kožovu Horu a poté se přesuneme do obce Červený Újezd. Bohužel směrovky na parkoviště k hradu jsou malé a tak je třeba je pečlivě sledovat.

Za čím jedeme?

venkovní posezení
venkovní posezení
lupa

Cílem výletu je soukromý Hrad Červený Újezd ve ve stejnojmenné vsi, která je poblíž Unhoště. Zaparkujeme na velkém a neplaceném parkovišti a vydáme se do hradu. Po projití branou se dostaneme na nádvoří, kde je pokladna a také velká krčma, kde se lze občerstvit kromě běžných i staročeskými jídly. Cenová hladina je trošku vyšší, ale vše nám vynahradí příjemná obsluha a chutná a rychle připravená jídla. Pokud jsme se občerstvili, můžeme se vydat na prohlídku hradu, kde najdeme úžasnou sbírku vybavení českého venkova z období 17-19.století. Mě, jako fotografa, velmi potěšilo, že jsem si mohla koupit fotografování, fotit se stativem bez zbytečných otázek, příp. zákazů a milá a ochotná paní průvodkyně vždy počkala, až budu s focením hotova. Co je velmi příjemné, je skutečnost, že hrad je otevřen celoročně a tak i v zimní, pro turisty tak smutné části roku, je možné vyrazit sem na prohlídku. Protože jsme na hradě už byli loni v říjnu, nafotila jsem už tehdy cyklus podzimních fotek z venkovního areálu. Některé záběry jsem nafotila znovu v květnu a tak je můžete porovnat :o) Bohužel, ani jednou nám počasí nepřálo...

vnitřek restaurace
vnitřek restaurace
lupa

Ještě cestou na hrad jsme navštívili rozhlednu Kožova hora u obce Velká Dobrá, která je na stejnojmenné vyvýšenině ve výšce 456 m.n.m. Rozhledna je 23m vysoká, postavená klubem českých turistů a otevřená v roce 1930. Najdete zde hotel a vynikající Restauraci.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

První zastávka na kávu byla v hotelové Restauraci na Kožové Hoře a druhá zastávka na oběd byla v Krčmě v hradu Červený Újezd. Ani jednomu zařízení nemáme co vytknout :o)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na Kožové Hoře se nám nelíbil výhled, bylo zataženo, a tak si daleké výhledy musíme nechat na příště....

Na hradě se nám líbilo vše (tedy kromě smůly na počasí), zejména jsme si užili prohlídku, kde jsem byli sami.

Ostatní informace

Vstup na Kožovou horu je volný.

Vstup na prohlídku hradu je: 140 kč pro dospělého a 70 kč pro dítě.

Fotografování a filmování stojí 100 kč.

Vstup do venkovního areálu je 80 kč pro dospělého včetně fotografování a pro děti 40 kč.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pavlov
(vzdálenost od místa: 2.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Červený Újezd na jaře nebo na podzim? A Kožova hora....

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace