Aprílová procházka z Mirošovic do Čtyřkol

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

lupa

Je velikonoční ráno, vykukuje sluníčko a my se rozhodli pro hurá akci. Obvoláváme pár lidí, kteří nezklamou a za hodinu máme sraz na nádraží. Jedeme vlakem z Prahy hl. n. do Mirošovic. Odtud chceme jít do Velkých Popovic.

Za čím jedeme?

lupa

Scházíme se ve vlaku, protože přistupujeme postupně. Shodujeme se, že zase takové teplo, jak to vypadalo z domova není. Začíná sněžit a vypadá to na vypečený aprílový výlet. Psi šílí, protože se asi týden neviděli. My máme také radost, že se vidíme. Vyskakujeme v Mirošovicích a jdeme probrat detaily do hospůdky hned u nádraží. Není nad promyšlenou strategii. Dáváme si grog zjišťujeme, že nemáme nikdo mapu. Nevadí. Už jsme tudy šli, takže se budeme řídit turistickými značkami. Z Mirošovic se vydáváme po žluté a po chvilce se napojujeme na modrou – informuji ostatní, že jdeme asi špatně, ale nikoho to moc nevzrušuje, tak jdeme dál. U chatek potkáváme chataře, který potvrzuje, že jdeme špatně. Nejdeme do Popovic, ale do Senohrab. Nevadí. Stavíme se na Hlásce. Tam je to také hezké a navíc se koukneme, jak vypadá řeka. Sněží. Chvílemi není vidět téměř na krok. Ještě že máme termosku. Jdeme lesem podél Mnichovky a když přicházíme k viaduktu pod Senohraby, přestává sněžit a svítí sluníčko. Prostě aprílové počasí.

lupa

Stoupáme kančí stezkou k nádraží v Senohrabech. Tady se napojujeme na žlutou. Odtud vede cesta z kopečka, kolem chatek, a pak opět po proudu Mnichovky. Nikde ani živáčka. Na Baštírně to ale docela žije. Tady je několik turistů, cyklistů i pejskařů. Objednáváme si Velikonoční zelené pivo. Je zase sluníčko, ale zima nás zahání dovnitř, kde je u kamen o poznání lépe. Na zříceninu hradu Hláska jsme tentokrát nešli a vydali se po proudu Sázavy do Čtyřkol, kde zase sedneme na vlak a pojedeme zpátky domů. Cestou ještě kupujeme u místního včelaře med. Minule jsme si koupili lipový a byl vynikající. Stačí jen zazvonit na zvonek.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Najedli jsme se na Baštírně – dobrá klobása s chlebem. Zelené Velikonoční pivo 13° bylo stojí také za zmínku. Dál je hospoda i ve Čtyřkolech, tam se také najíte. Jak , tak to ale nevím.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je to příjemná nenáročná procházka. Téměř celou cestu se jde přírodou . Hlavně se tu neztratíte wink

Ostatní informace

Pokud tudy půjdete, tak sledujte rozchodníky abyste místo ve Zlenicích neskončili třeba v Popovicích. I když tam je také hezky SmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zlenice
(vzdálenost od místa: 1.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Aprílová procházka z Mirošovic do Čtyřkol

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace