140 let trati Zábřeh - Sobotín

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Parní vlak v Šumperku
Parní vlak v Šumperku
lupa

Kdo se 10. září tohoto roku (2011) bude pohybovat v okolí Zábřeha, Šumperka či Sotína, může zajít na nádraží těchto obcí. Při příležitosti dnů evropského dědictví mimo jiné proběhne i oslava 140let otevření tratě Zábřeh - Sobotín.

Za čím jedeme?

lupa

V Sobotíně bývaly velké železárny, které patřily podnikatelům Kleinům. Ti byli jedni z největších železničních podnikatelů celého Rakouska-Uherska a pro vývoz svých výrobků si záhy vybudovali trať od hlavní trati ze Zábřehu přes Šumperk a Petrov.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V parním vlaku, který ráno vyjede ze Zábřeha a celý den bude pendlovat mezi stanicí Šumperk a Sobotín má být zařazen i restaurační vůz a kdo by nechtěl absolvovat jízdu vlakem, najde dostatek občerstvení v okolí jednotlivých nádraží.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Historické motoráky
Historické motoráky
lupa

Na akci se značně připravuje obec Petrov nad Desnou. Na jejím katastru totiž paradoxně leží i konečná stanice Sobotín. Pro Petrovské je to zároveň možnost se trošku předvést, protože to jsou sotva dva roky, co se obec znovuosamostatnila právě od Sobotína. Vždyť dnes má vlastně dvě nádraží a jedniu zastávku. Která obec s nějakými 1000 obyvateli to má.

Ostatní informace

lupa

Trať do Sobotína měla být v úseku od Petrovského nádraží do Sobotína zrušena, ale občané si vymohli její zachování, ale nikdo neví co bude za 10 let. Jak propozice slibují, v Zábřeze, Šumperku a nádraží Sobotín pak budou k mání příležitostná razítka.

A kdo to už nestihl, tak malá připomínka:

https://picasaweb.google.com/114618530849847762962/140LetTratiZabrehSobotinDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sobotín
(vzdálenost od místa: 0.34 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu 140 let trati Zábřeh - Sobotín

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace