Za Sluncem a jinými hvězdami na hvězdárnu Ondřejov

Ostatní, Posázaví
lupa

Za hvězdárnou Ondřejov se vydáme do Ladova kraje. Stojí nad Obcí Ondřejov na vrchu jménem Žalov. Dostanete se vlakem, autem, na kole, dobrým typem na výlet je též vydat se pěšky po červené turistické značce od Senohrab.

lupa

Hvězdárna je sídlem Astronomického ustavu Akademie věd Čr. Byla založena v roce 1905 Josefem Janem Fričem. Zabývá se pozorováním Slunce a dalším hvězd, a takovými zajímavými věcmi jako jsou vysokoenergetické objekty ve vesmíru či meziplatetární hmoty.

 

lupa

Observatoř lze navštívit v sézóně (květen – září) každý víkend.  Při prohlídce můžete vidět spoustu zajímavých přístrojů, mezi nimi i 150 let starý dalekohled A. Clarka, který stále slouží k pozorování hvězd. Dozvíte se dost i o historii či současném významu observatoře. Prohlídky začínají  v 9.00 , 11.00, 14.00 , 16.00. Vstupné pro dospělé 60 kč, děti 20kč (do 7 let zdarma).

lupa

Celý areál je poměrně rozsáhlý a udržovaný, prolíná se zde parková úprava s architekturou(najdete zde i secesní domy) v doplnění s nádherným arboretem, v okolí můžete vidět radary. Nezapomeňte že jste va vrchu, takže nabízí také nádherné výhledy na do okolí.

Dalším typem v okolí může být muzeum Josefa Lady v nedalekých Hrusicích.

 Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
523 metrů nad mořem
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mirošovice u Prahy
(vzdálenost od místa: 4.72 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Za Sluncem a jinými hvězdami na hvězdárnu Ondřejov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace