Skiarena Vrbno

Ski areál, Hrubý Jeseník
Ski centrum je v provozu

Sníh: 80 - 180 cm (nový 10 cm) 4 z 7 vleků a lanovek v provozu
Teplota: -8°C v 3.0 z 4.8 km sjezdovek v provozu
Náš tip: podívejte se na aktuální sněhové podmínky v ostatních skiareálech do sekce Zima!

Příjezd k areálu
Příjezd k areálu
lupa

Ze skromných začátků ke gigantickému středisku. Tak to vypadá z lyžařským střediskem ve Vrbně pod Pradědem. Najdeme ho na pokračování Žižkovy ulice (od kostela dál do kopce). Víceméně lokální sjezdovka na severovýchodním svahu Vysoké hory (1031 m n.m.) v posledních letech došla výraznou proměnou. Původní jednomístný kotvový vlek byl nahrazen 700 m dlouhou dvoukotvou, v předminulé sezóně začala příprava prodloužení sjezdovky od horní stanice stávajícího vleku víc k temeni Vysoké hory (zhruba do výšky 900 m), nový úsek obsluhuje stejná dvoukotva asi 600 m dlouhá (dolní se udává v délce 700 m). Celková délka zalomené sjezdovky je až 1500 m, což už je vcelku obstojná záležitost. V současné době to je zřejmě nejdelší sjezdovka na Bruntálsku a pravděpodobně i celého Moravskoslezského kraje.

lupa

Provozovatel, firma Kareta z Krnova má ovšem daleko vyšší ambice. Ve Vrbně by mělo vyrůst regulérní středisko celoroční rekreace a zábavy. Už dnes je hned vedle sjezdovky v provozu celoroční bobová dráha (podobná je třebas v Dolní Moravě nebo v Tošovicích).

Něco o areálu
Něco o areálu
lupa

Samotná sjezdovka je spíše modrého než červeného ražení, samozřejmostí je zasněžování, rolba, večerní lyžování, lyžařská školka s pásem. K občerstvení je možnost využít pěkné restaurace Andělka v areálu, nedaleko je zavedený penzion U Hradilů.

Sjezdovka
Sjezdovka
lupa

To je víceméně současnost, snad letos (2015) započne výstavba další části lyžařského areálu a to už bude dosti silná káva. Od křižovatky na Ludvíkov, zhruba v místech za dnes již v podstatě zlikvidovanou továrnou Vrsan by měla vyrůst dolní stanice velké lanovky délky téměř 2,5 km téměř k vrcholu Vysoké hory (konkrétně do výšky 1006 m. Od ní k úpatí by měly sestupovat dvě patřičně dlouhé sjezdovky, plánovaná je i „kratší“ (1,5 km) lanovka zhruba do míst s horní stanicí u výše položeného vleku stávajícího areálu. Pokud dobře počítám, celková délka plánovaných sjezdovek s dnešními bude něco kolem 7 km (k tomu nějaké odbočky nebo spojky). Tím pádem bude ve Vrbně jedno z největších lyžařských center nejen Jeseníků.

lupa

Vždycky se snažím středisko posoudit i z hlediska běžkařů, v tomto případě nelze nic vytknout, od vleků se dá vyrazit do prostoru u Anenského vrchu (nad Andělskou horu), nebo k Hvězdě pdo Pradědem (a dál), přímo ve Vrbně parkuje jedna z udržovacích rolb, takže někudy do hor vyjet musí.

V současné době je cena jednodenního skipasu 350,- Kč, což je spíš lidová cena, v novém areálu asi tak lacino nebude.Další informace

neumístěno
Poloha:
633 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vrbno pod Pradědem
(vzdálenost od místa: 1.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Skiarena Vrbno

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace