Pec pod Sněžkou

Městečko, Krkonoše
Sněžka
Sněžka
lupa

Horské městečko vklíněné do členitého terénu východních Krkonoš. K založení města došlo zásluhou ložisek kovů v blízkém okolí, která se začala těžit v 16. století. Postupně zde vyrostly pece na tavení měděných, arzenových a železných rud, které se dobývaly v Obřím a Modrém dole. Pec pod Sněžkou je jedním z našich nejvýznamnějších středisek zimních sportů a turistiky. Poskytuje ideální podmínky především pro sjezdové lyžování. Je zde celá řada veřejných i podnikových vleků. Ze severní části města vede sedačkoná lanovka na Růžovou horu a na Sněžku. Sedačková lanovka na Sněžku byla dána do provozu v roce 1949. Její spodní stanice je asi 1,5 km od centra, leží ve výšce 864 m, střední stanice je pod vrcholem Růžové hory (1329 m) a horní stanice je na vrcholu Sněžky (1602 m). První úsek je dlouhý 1560 m a druhý 1967 m. Oblíbená je také pěší trasa Obřím dolem směrem na Sněžku.Další informace

Hodnocení:
59. místo
Poloha:
756 metrů nad mořem
Bylo zde:
96 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 10.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Pec pod Sněžkou

12.06.2012 11:39
Krásné horské městečko s okolní přírodou
Krásné horské městečko!
14.08.2012 11:50

Hanka

Krásné malebné městečko mezi horami! Zamilovala jsem si jej i proto, že jsme narazili na perfektní ubytování s majiteli, kteří se nám hned po příjezdu věnovali a doporučili restaurace, kde se najíst a spontánně přinesli mapu a ukázali nám, které pěší trasy zvolit. Prostě parádní dovolená! Všem doporučuji město navštívit a třeba se ubytovat jako my - v garsonce Lékařský dům!

11.02.2014 17:24
jen krátký pobyt.. cestou na Sněžku
17.11.2014 09:32
Toto mestečko vždy radi navštívime. Manželka pochádza z Podkrkonošia a prvýkrát sme boli v Peci, ked naše deti ešte nevedeli samé chodiť a aj preto patrí toto mesto k naším najobľúbenejším. Krásna príroda, všade samý Krakonoš, staré i nové horské domy. Vždy tu objavíme niečo nové.
Pec pod Sněžkou
22.10.2015 17:29
Toto městečko patří k našim velmi oblíbeným. Byli jsme tam již několikrát, ale vždy pouze na podzim. Před 14 dny jsme se vrátili. Škoda že letos byla mlha a ze Sněžky nebylo vidět, snad příští rok.Nikdy nechybí náš výstup.
11.03.2016 23:08
Na konci Pece lanovkou na Hnědý vrch,kde je překrásný výhled na Sněžku a mapu republiky,rozhledna a prima pěší try jak do Pece,tak na Sněžku,či Výrovku.
V Peci na kole
31.07.2016 19:34

Martin
Pec nás v létě příjemně překvapila. Menší ruch, více zeleně a méně baráků, než jsme čekali. Jako startovní místo pro výlety na kole po Krkonoších to sice není pro každého, na to jsou tam moc strmé kopce, ale pro mě to bylo ideální. V článku je ale i pár tipů pro "normální" cykloturisty.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace