Olešnice v Orlických horách

Vesnice, Orlické hory a podhůří
lupa

Pohraniční obec ležící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. První zmínky o ní jsou již z roku 1369 ve zbraslavkském urbáři. V 15. století zde byla objevena ložiska železné rudy. Kolem roku 1570, se vznikem hamrů, nastává rozmach obce, která byla roku 1607 povýšena na město. V 17. století však dolování upadá.
Dnes bývalou slávu města Olešnice připomíná barokní radnice z 18. století a barokní kostel sv. Maří Magdalény z roku 1705, který stojí na místě původního dřevěného kostelíka z 15. století.
V okolí Olešnice se rozprostírají nádherné květnaté louky s řadou chráněných a ohrožených druhů rostlin.
Ideální místo pro klidné strávení dovolené.

Zajímavosti, které vám Olešnice nabízí:

Utzův mechanický betlém

Znovu sestavený a provozuschopný Utzův betlém byl zpřístupněn veřejnosti v neděli 30. dubna 2000 k příležitosti olešnického majálesu.

Naučná stezka po lehkém opevnění

lupa

Naučná stezka vás na své trase seznámí s technickými daty i historií lehkých objektů. Na trase potkáte čtyři lehké objekty vzor 36. Tyto objekty byly postaveny v roce 1936, jak napovídá i jejich označení. Lehké opevnění vz. 36 bylo stavěno s velkou pravděpodobností podle některého z mnoha typů lehkých pevnůstek na Maginotově linii ve Francii.

dělostrelecká tvrz Skutina

znak - Olešnice
znak - Olešnice
lupa

Nadšenecky upravená tvrz s původním zvonem i kompletním vybavením. Poj´dte se podívat za jakých podmínek a jak chtěli bránit naši vlastenci republiku. Květen - říjen, každou sobotu a neděli od 10:00 do 16:00, o prázdninách je otevřeno každý den, kontakt Josef Balcar, 603 521 468Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
600 metrů nad mořem
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Náchod-Běloves
(vzdálenost od místa: 10.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Olešnice v Orlických horách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace