Moravský Žižkov

Vesnice, Slovácko
Moravský Žižkov je větší vinařskou a zemědělskou obcí s 1400 obyvateli a najdeme ji v oblasti Podluží, severovýchodním směrem od města Břeclav a východním směrem od města Velké Bílovice. Obec se rozkládá převážně na levém břehu říčky Prušánky a na jejím toku je u severního okraje obce vybudován Žižkovský rybník. Severním směrem od obce se rozprostírají vinice a ovocné sady. Moravským Žižkovem prochází silnice spojující město Velké Bílovice a Hodonín. Západním směrem od obce jsou vrtné věže na těžbu ropy. Obcí prochází značená trasa cyklostezky nesoucí název Podluží.

Historie

Obec byla založena v roce 1773 rozparcelováním panského dvora, v místech kde stávala panská myslivna a hřebčín. Okolí obce je významné archeologické naleziště, byly tu objeveny slovanské hroby pocházející z 9. až 10. století. Dominantou obce je moderní kostel panny Marie postavený v roce 2002. Kromě kostela najdeme v obci pěknou kapličku svatého Floriána postavenou v roce 1852 a zdobenou slováckými ornamenty.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Moravský ŽižkovDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
200 metrů nad mořem
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ladná
(vzdálenost od místa: 4.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Moravský Žižkov

Klub vojenské historie Moravský Žižkov
13.05.2010 11:48

KVHMZ
www.kvhmz.webnode.cz
05.06.2013 18:19
hlavně místní minipivovar!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace