Kostelec nad Černými lesy aneb tisíce hrníčků a hrnců na náměstí

Náměstí, Kutnohorsko
Jednou v roce konkrétně poslední květnovou sobotu je na náměstí v Kostelci nad Černými lesy pořádně živo jako nikdy jindy.

lupa

Nejinak tomu bylo od samého rána i letos při 23. ročníku Keramického dne, který přilákal do města téměř 250 výrobců a tvůrců nejrůznějších keramických výrobků od hrníčků, korbelů, pekáčů, štítků, figurek až po velké sochy a také těžko popsatelné předměty. Tisíce návštěvníků se tedy měly na kosteleckém náměstí na co dívat a když pro ně skončila prohlídka, byl pro pozorovatele a diváky připraven na jevišti u kostela sportovní a kulturní program. Vraťme se ještě na přehlídku keramiky. Bylo například zajímavé si číst na stáncích štítky s jmény a sídly úžasného keramického dne zúčastněných dílen. Pokud byste chtěli podle jejich seznamu sídel vytvořit mapu, pak věřte, že by byla mapa nejenom České republiky, ale i Slovenska rovnoměrně pokreslená.

lupa

„Hledám a chci si koupit modrý hrníček. Keramiku sice nesbírám, ale z Kostelce si vždy přivezu nějaký zajímavý nový kousek,“ přiznal jeden z mnoha návštěvníků Ludvík Urban, který si přijel prohlížet keramické výrobky z Prahy. „Zatím jsem se pobavil, když jsem viděl keramické pekáče na jednom stánku i s hotovými buchtami,“ dodal další pražský návštěvník.

Předpověď počasí sice nebyla na sobotu moc příznivá, ale i mokrá varianta trhů nebyla naplněna. Počasí se podstatně zlepšilo a jak je dlouhé roky při trzích zvykem vysvitlo i slunce.

„Letos se do Kostelce nad Černými lesy sjelo 242 keramiků, množství zájemců o jejich díla pořadatelé odhadovali na něco okolo deseti tisíc. Proti prvnímu ročníku, kdy přijelo něco přes deset prodávajících a návštěvníci se počítali na stovky, byl Keramický den 2011 jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovanějších podobných akcí v celé České republice“ svěřil se v průběhu největší akce v roce ve městě jeho starosta Jan Svatoš.

Nutno přiznat, že ve stejný den byly v Kostelci nad Černými lesy a okolí ještě další akce například v muzeu hrnčířství, na zámku, kde probíhala výstava loveckých trofejí a nedaleko města na Trubě, kde byl v tamějším arboretu České zemědělské univerzity Den otevřených dveří.Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 9.21 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Kostelec nad Černými lesy aneb tisíce hrníčků a hrnců na náměstí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace