Humprecht

Zámek, Český ráj
rozcestník
rozcestník
lupa

Raně barokní zámek Humprecht stojí na zalesněném čedičovém vrchu (340 m) v těšném sousedství města Sobotky v Královéhradeckém kraji. Zámek Humprecht patří k nejvýznamnějším a nejmalebnějším dominantám Českého ráje. Zámecká stavba má oválný půdorys. Ve středu zámku se zvedá 16 metrů vysoký centrální sál, prostupující dvě patra. Tento sál má vynikající akustiku, a proto se zde také pořádají koncerty. Na zámku je k vidění stálá expozice, připomínající slavné rodáky ze Sobotky. Z ochozů zámku se nabízí daleký výhled.

Historie

lovecký zámeček Humprecht
lovecký zámeček Humprecht
lupa

Zámek nechal v letech 1666 ? 1668 postavit Jan Humprecht Černín z Chudenic podle projektu C. Luraga jako volnou parafrázi cařihradské Galatské věže. Na špičce zámku byl vztyčen kříž, asi 100 let po Černínově smrti byl kříž nahrazen žlutým půlměsícem. V roce 1678 zámek vyhořel, brzy byl však opraven a zvýšen. Další Černínové pak zámek využívali k reprezentačním účelům. Později zámek několikrát změnil majitele. Kvůli zanedbané údržbě však postupem času chátral, v letech 1937 ? 1939 byl restaurován a v 70. letech minulého století následovaly další opravy.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Sobotka - LOVECKÝ ZÁMEČEK HUMPRECHTDalší informace

Hodnocení:
103. místo
Poloha:
340 metrů nad mořem
Bylo zde:
66 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sobotka
(vzdálenost od místa: 0.55 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Humprecht

25.04.2013 15:48
Užasná akustika.
12.05.2013 13:14
Krásný lovecký zámeček
10.11.2014 10:57
Dominanta Sobotky, ale nijak zvláštní a trochu mrtvá.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace